Promienniki ciepła

3 kroki, aby wybrać odpowiednią firmę od promienników ciepła

Ogrzewanie hal, sklepów czy innych powierzchni nietypowych przy pomocy promienników ciepła jest popularne, rozsądne cenowo i po prostu komfortowe. Wybierając odpowiednią firmę do projektu instalacji i montażu promienników będziemy mieli pewność, że instalacja przyniesie oczekiwane korzyści.


Dysponując halą, magazynem, sklepem czy innego rodzaju powierzchnią, np. złożoną z modułów chcemy ją w jak najlepszy sposób wykorzystać, aby służyła naszej firmie oraz przynosiła realne korzyści. Aby tak się stało trzeba zwracać uwagę na wiele aspektów, w tym ochronę, stan techniczny oraz sposób ogrzewania.

Ogrzewanie jest szczególnie ważne, gdyż dzięki jego odpowiedniemu wykorzystaniu w hali będzie można spokojnie pracować, a magazynowany towar nie będzie narażony na uszkodzenie lub zniszczenie. Kompleksową pomoc w wyborze ogrzewania promiennikowego oferuje firma https://www.teoterm.com.pl/

Zobacz także: http://www.eleganta.pl/jak-przerobic-stara-hale-na-magazyn/

Dlaczego ogrzewanie na promienniki jest odpowiednie?

Ani gaz, ani klimatyzacja, ani olej grzewczy nie są tak komfortowym sposobem ogrzewania hal czy innych pomieszczeń nietypowych, jak promienniki ciepła. To właśnie dzięki nim możliwe jest uzyskanie odpowiedniej temperatury w całej hali i nie tworzenie tak zwanych powierzchni chłodnych. Warto instalować promienniki, gdyż:

– są niezawodne i proste w montażu,
– nie wymagają specjalistycznej konserwacji,
– mają dużą moc grzewczą,
– są odporne na uszkodzenia,
– są ekologiczne,
– nie musimy mieć kotłowni i specjalnej instalacji poza elektryczną.

Jak wybrać firmę, która uruchomi ogrzewanie?

Przede wszystkim firma musi mieć odpowiednie doświadczenie oraz zaplecze techniczne. Jest to konieczne, aby na postawie projektu lub oględzin obiektu zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie. Tak więc po pierwsze kierujemy się doświadczeniem, referencjami, ilością zrealizowanych zleceń.

Po drugie istotną kwotą jest cena, która powinna być oparta na realnych podstawach. W tym celu firma powinna cechować się uczciwością i przygotować projekt oraz wycenę, która będzie realnie odpowiadała temu, ile pracy będzie wykonane.

Trzecią kwestią jest dokładność pracy. Aby ogrzewanie promiennikowe spełniło oczekiwania klienta musi być odpowiednio wykonane. Każdy błąd montażowy zdecydowanie przełoży się na niższy komfort użytkowania, możliwość powstania usterek, konieczność naprawy, wyższą cenę, którą będziemy musieli zapłacić.