5 zasad fotografii produktowej, które zwiększą sprzedaż w eCommerce

Obecnie nasze decyzje zakupowe oparte się w ponad 90% na samym wyglądzie produktu. W dzisiejszych czasach fotografia jest bardzo ważna w internecie, wiele osób dokonuje zakupów online które nie umożliwiają im dotknięcia produktu dlatego tak ważne jest wykorzystanie dobrze wykonanych zdjęć by w pełni przekonać ich do zakupu naszych produktów. Poniżej przedstawiamy 5 zasad które przestrzeganie zwiększy Twoją sprzedaż eCommerce.

Wysoka jakość obrazów – zdjęć produktowych

Dla osób, które kupują przez Internet ważne jest to aby zobaczyć produkt na zdjęciu w wysokiej jakości która daje możliwość dokonania zbliżeń na poszczególne elementy towaru, dlatego tak istotne jest aby Twoje zdjęcia cechowała wysoka rozdzielczość. Nasze studio wykonuje zdjęcia wysokiej jakości, które wyróżnia dobre oświetlenie i poprawna kolorystyka.

Spójna linia produktów

Ważne jest abyś wybrał jeden kąt pod którym będą robione zdjęcia produktowe, które chcesz przedstawić w jednym katalogu. Znacznie ułatwi to kupującemu dostrzeżenie różnic między oferowanymi produktami.

Duża ilość widoków danego produktu

Klienta chce zobaczyć produkt którym jest zainteresowany z każdej strony, dlatego tak ważne jest abyś wybrał ujęcia które mu to umożliwią. Nasze studio pomoże Ci w wyborze odpowiednich zdjęć typu packshot które zainteresują Twojego klienta.

Użyteczność produktu

Klient decyduje się na zakup gdy widzi produkt w użyciu, dlatego tak ważne jest abyś pokazał swój produkt w odpowiedniej scenografii, dla przykładu będzie bardziej zainteresowany zakupem jeśli zobaczy ekspres do kawy w dobrze zagospodarowanej przestrzeni kuchennej. Pokazanie produktu w określonej aranżacji w przeciwieństwie do ukazania go białym tle pozwoli klientowi dostrzec jego faktycznych proporcji.

Podkreślenie jakości poprzez użycie rekwizytów

Ważne jest aby odzwierciedlić rzeczywistość produktu, dla przykładu jeśli sprzedajesz lody orzechowe przedstaw opakowanie w otoczeniu z składników których użyłeś do ich produkcji. To sprawi że klient poczuje ich smak w swoich ustach.