Aquawakacje dla dzieci – poznaj ich zalety

Zdrowy i aktywny tryb życia ma bardzo wiele zalet, które są powszechnie wiadome. Warto zatem uzmysłowić też najmłodszych o tym, że sport to zdrowie. Z tego właśnie powodu obiekty sportowe i rekreacyjne w okresie wakacyjnym organizują najróżniejsze wydarzenia, które mogą przybierać postać warsztatów, kolonii czy też półkolonii. Szukając ciekawych rozwiązań na to, aby dobrze zagospodarować czas dla swoich dzieci, warto sprawdzić Aquawakacje organizowane przez Wrocławski Park Wodny. Jest to rodzaj półkolonii, podczas której dzieci pod czujnym okiem specjalistów zażywają sportu i jednocześnie doskonale się bawią.

Czym jest projekt Aquawakacje 2022?

Poszukując letnich atrakcji dla najmłodszych, zdecydowanie warto sprawdzić aquawakacje 2022. Jest to projekt trwający od 27.06 do 26.08. Ideą powstania tej półkolonii było stworzenie warsztatów pływackich dla dzieci, które połączone są z ciekawymi i atrakcyjnymi dla dziecka zabawami. Lekcje i atrakcje odbywają się 5 dni w tygodniu od godziny 8:00 do 17:00. W tym właśnie przedziale czasowym dzieci nabywają cennych umiejętności pływackich pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania. Zajęcia praktyczne i teoretyczne dotyczące bezpieczeństwa wodnego są sprawnie przeplatane z atrakcjami, które organizują animatorzy. Każdy z dni w ramach aquawakacji podzielony jest tematycznie. Wyróżnić można dzień pirata, dzień olimpijski czy też dzień hawajski. Każdy z tych dni zawiera różne atrakcje dla dzieci.

Dlaczego warto zdecydować się na Aquawakacje?

Wrocławski Park Wodny to świetne rozwiązanie dla dzieci, które nie potrafią pływać. Zajęcia podzielone mogą być na dwie grupy. W jednej grupie dzieci uczą się podstaw pływania, a w drugiej doskonalą nabyte już umiejętności. Dodatkowo każdy dzień przewiduje 3 przerwy na posiłek. Menu zostało skomponowane w taki sposób, aby nie tylko wpasować się w różne smaki najmłodszych. Przede wszystkim oferowane dania są zdrowe i pożywne. W ten sposób łatwo jest przekonać dzieci do zdrowej żywności.