ksiegowosc

Biuro księgowe – jak rozliczyć dochody zagraniczne?

Kończący się rok to czas na podsumowanie swoich osiągnięć, zastanowienie się nad celami na nowy rok, ale także czas na rozliczenie się z podatków. O ile rozliczenie dochodów uzyskanych w kraju jest proste, jeżeli posiadamy również dochody z pracy za granicą, sprawa wydaje się bardziej skomplikowana. Jak rozliczyć dochody zagraniczne?

Jakie biuro księgowe wybrać?

Rozliczenie podatkowe z dochodów uzyskanych za granicą, na przykład z pracy sezonowej lub wykonywanej w Polsce, ale zlecanej przez zagraniczną firmę, może być dość skomplikowane. Dobre biuro księgowe w Przemyślu może okazać się w tym wypadku niezbędne, aby później nie mieć żadnych problemów i nie zapłacić kary. Dochody zagraniczne powinny być rozliczane w deklaracji PIT-36, do tego należy dołączyć załączniki PIT-ZG właściwe dla danego państwa.

Oczywiście wybór miejsca, w którym będziemy wypełnić deklarację podatkową, powinien być poprzedzony ustaleniem rezydencji podatkowej. Nawet jeżeli nie znamy się na prawie podatkowym, specjalista bez wątpienia wszystko nam wytłumaczy i pokieruje, aby móc poprawnie rozliczyć dochody. Jakie biuro będzie najlepsze? Warto wybrać specjalistów z polecenia, którzy mają duże doświadczenie w branży, a także cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Jeżeli nie mamy kogo się doradzić, wówczas pozostaje internet. W sieci można zapoznać się z poszczególnymi ofertami i wybrać taką, która będzie najciekawsza i bardziej dopasowana do naszych potrzeb.

Rozliczenia dochodów zagranicznych – gdzie?

Jeżeli pracowaliśmy legalnie za granicą, wówczas warto wnioskować o zwrot podatku. Rozliczenia dochodów zagranicznych w Przemyślu nie są takie trudne, jak może się wydawać, jednak można zdecydować się na wsparcie wyspecjalizowanego biura. Wystarczy, że wyślemy swoją kartę podatkową do biura, bezpłatnie możemy otrzymać informacje na temat tego, na jaki zwrot możemy liczyć oraz ile kosztuje obsługa rozliczenia. To dlatego warto podejmować współpracę wyłącznie z wysoko wyspecjalizowanymi biurami podatkowymi, które znają się na rzeczy i nie wyciągają od klientów pieniędzy. Oczywiście nie każde biuro będzie obsługiwać wszystkie kraje, dlatego wcześniej warto spytać o specjalizacje.