Co robić w wypadku zdrady?

O zdradzie nikt nie chce słyszeć. Nikt nie chce być zdradzony… Co jednak zrobić, kiedy faktycznie ON zdradzi? Czy da się jakoś przez to przebrnąć a nie tylko wyjść z domu trzaskając drzwiami, albo kazać mu się wynosić?

Podpowiadamy!

Kilka rzeczy, które MUSISZ teraz zrobić… :

Pozwól, by się wytłumaczył. Nie podejmuj decyzji w emocjach – to zły doradca. Oboje ochłońcie i dajcie sobie czas i szansę na rozmowę. Zobaczysz podczas rozmowy jak on podchodzi do tego co zrobił, jak podchodzi do Ciebie, do waszego dalszego współżycia…

Przede wszystkim. Ty sprawdzisz, czy nadal masz siłę ratować ten związek.

Pamiętaj, to nie jest Twoja wina i nigdy nie daj sobie tego wmówić! Nie odpowiadasz i nigdy nie będziesz odpowiadać za jego decyzje, zwłaszcza za zdradę.

Chroń samą siebie. Nawet jeśli nadal bardzo go kochasz to musisz ustalić granice. Nie możesz dać się krzywdzić i ranić tylko dlatego, że ty go kochasz. Teraz to Twoje potrzeby mają być na pierwszym miejscu.

Jeśli czujesz, że nawet rozmowa z najlepszą przyjaciółką Ci nie pomogła, czas nie goi ran – udaj się po pomoc do specjalisty. Nawet jedna rozmowa z psychiatrą, psychologiem potrafi wiele zdziałać. Nie wstydź się.

Dobrze sobie przemyśl to, czy jednak nadal chcesz kontynuować związek, czy dasz radę. Zdrada to odznaka poważnych problemów w związku, które prawdopodobnie długo u was trwają. Pomyśl kiedy i dlaczego wasze relacje się pogorszyły i czy dasz radę to dalej „ciągnąć” i ratować.

Zastanów się, czy to był jego jednorazowy wybryk? Jeśli partner nigdy wcześniej Cię nie zawiódł, nie dał Ci odczuć, że jest między wami coś nie tak a zdrada kompletnie Cię zaskoczyła… Może warto dać mu szansę. Jeśli jednak czujesz, że to nie był jego pierwszy wyskok – to się zastanów czy chcesz być nadal zdradzana – poniżana.

Przemyśl sobie teraz, czy chcesz pracować nad związkiem, czy jednak odpuszczasz i się rozstajecie. Zastanów się co dla CIEBIE będzie lepsze.

Pamiętaj, że teraz to on musi chcieć pracować nad waszym związkiem i nad odbudową Twojego mocno nadszarpniętego zaufania. Sama nic nie zdziałasz…

Absolutnie nie zostawaj z nim tylko dlatego, że boisz się samotności! To nie jest wyjście! Wybierz drogę, która będzie odpowiednia i zdrowa dla CIEBIE. Wymagaj od niego szacunku i uczciwości – jeśli jednak postanowisz zostać. Nie możesz się godzić na życie w ciągłym lęku i strachu przed tym, co może Cię czekać bez niego.


Źródło: https://pornoman.pl/gwalt