kobieta

Co z seksem po 50-tce?

Drogi Mężczyzno. Twoje ciało – to fakt – zmienia się po 50 tym roku życia, ale to nie znaczy, że musisz rezygnować z przyjemność jaką jest seks. Są jednak pewne istotne kwestie o których powinieneś wiedzieć. Uwierz, że to nie tak, że „już Ci nie wypada” – wręcz przeciwnie! Zwłaszcza kiedy masz żonę, która po 50-tce nadal ma swoje potrzeby w tej sferze!

Może Wasz seks nie będzie już wyglądać jak to przedstawiają filmy porno. Seks powinien być bardziej delikatny – niech jest pełen pieszczot, a nie dążcie tylko do samego zbliżenia. Nawet jeśli czujecie się w pełni sił, to seks jest wyczerpujący – w każdym wieku – a co dopiero w wieku tak „dorosłym”.

Co więc muszę wiedzieć o seksie po 50-tym roku życie?

Jeżeli Twoje niskie libido albo zaburzenia erekcji sprawiają, że Twoje życie seksualne podupada, nie wstydź się udać ze swoim problemem do specjalisty. Problemy te nie dotyczą tylko Ciebie – tak naprawdę dosięgają bardzo wielu mężczyzn w tym wieku – ale to nie znaczy, że musi tak być bo jest wiele sposobów by temu zaradzić!

Przede wszystkim:

Nie bój się leków – na rynku istnieje wiele tabletek, które stosowane są w leczeniu zaburzeń erekcji. Oczywiście można kupić tego typu leki bez recepty, ale mają niską dawkę substancji czynnej – sildenafilu. Większą dawkę tej substancji czynnej znajdziecie w lekach wydawanych na receptę. Warto się na nie zdecydować po rozmowie z lekarzem – to Wam nie zaszkodzi, a może pomóc.

Dbaj o formę! Aktywność jest bardzo ważna. Wysokie ciśnienie krwi i cholesterolu może powodować problemy z układem naczyniowym – co za tym idzie – zaczną pojawiać się problemy z erekcją. Pilnuj więc wagi i staraj się ćwiczyć regularnie. Zdrowy tryb życia może zmniejszyć ryzyko problemów z erekcją a już na pewno opóźnić ich pojawienie się.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę albo masz zbyt wysokie ciśnienie to oczywiście leki na erekcją mogą być pomocne, ale warto udać się do lekarza po poradę, bo ten na pewno będzie chciał sprawdzić również Wasze serce. Niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, że zaburzenia erekcji mogą być objawem innych schorzeń-  np. właśnie chorób serca.

Na wszelki wypadek zbadaj poziom testosteronu – on jest główną przyczyną słabnącego popędu seksualnego – jednak nie zawsze terapia hormonalna może pomóc – zwłaszcza kiedy prowadzi się ją na własną rękę. Jeśli poziom testosteronu jest niski, to Twój lekarz powinien zbadać dlaczego tak się dzieje.

Bardzo ważne jest również to, żeby nie bać się szukać wsparcia. Zaburzenia erekcji, spadek libido – mogą mieć element emocjonalny. Tak więc – konsultacja z psychologiem może być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Jest wiele zaburzeń, które mogą wynikać z problemu – tak więc do jego rozwiązania naprawdę warto skorzystać z pomocy specjalisty.

W każdym przypadku, gdzie pojawiają się problemy z erekcją bądź spadkiem libido warto udać się po pomoc do specjalisty – i to nie tylko kiedy ma się 50 lat!