wysiłek

Czy ćwiczenia na platformie wibracyjnej są dla każdego?

Rosnący w siłę trend dbania o sylwetkę sprawia, że coraz więcej uwagi poświęcamy temu, jak z naszym ciałem się obchodzimy i w jaki sposób je trenujemy. Uświadamiamy sobie, że formę budujemy nie dzięki długim godzinom ćwiczeń na siłowni raz na jakiś czas, lecz przez właściwą technikę i systematyczność. W utrzymaniu regularności i wysokiej jakości treningu pomaga platforma wibracyjna. Co to za urządzenie i czy jest odpowiednie dla każdego?

Platforma do ćwiczeń – urządzenie podnoszące jakość treningu

To profesjonalne urządzenie zaprojektowane przy współpracy ze specjalistami, które do swej oferty włączyła ceniona, niemiecka marka Casada. Platforma do ćwiczeń jest obecna w gabinetach fizjoterapeutów, na siłowniach. Coraz częściej gości także w naszych domach. Z pomocą platformy można wykonać kompleksowy trening całego ciała oraz wybranych partii, ćwiczyć równowagę i stabilność, zwiększać wytrzymałość i siłę. Sprawdza się jako podstawa każdego treningu lub element wzbogacający plan treningowy.

Jej działanie opiera się na generowaniu wibracji o określonej intensywności. Oddziałują one na mięśnie, stymulując je do większego wysiłku niż w przypadku, gdy ciało znajduje się na w pełni stabilnym, nieruchomym podłożu. Nawet jeśli po prostu stoimy na platformie, dzieje się wiele, gdyż wszystkie mięśnie zaczynają się dynamicznie kurczyć i rozkurczać. Gdy dodamy do tego odrobinę ruchu, na przykład wykonując brzuszki lub przysiady i wybierzemy większą prędkość, trening stanie się naprawdę intensywny, a efekty zauważalne błyskawicznie.

Jak można ćwiczyć na co dzień z platformą wibracyjną

Mimo że platforma wibracyjna może kojarzyć się głównie z miłośnikami fitnessu, sposoby zastosowania tego urządzenia nie ograniczają się tylko do ćwiczeń sprzyjających budowaniu sylwetki. Funkcjonalność platformy polega na tym, że z powodzeniem można wykorzystać ją także jako sprzęt rehabilitacyjny i relaksacyjny. Stanie na platformie z wibracjami, ustawianie ciała w określonej pozycji sprzyjają poprawie koordynacji, równowagi i ogólnej kondycji. Jest to bezpieczne dla osób zmagających się z problemami ze stawami, które przy wykonywaniu tradycyjnych ćwiczeń na macie odczuwają silny dyskomfort i dolegliwości bólowe.

Dzięki możliwościom różnych ustawień i dodatkowym akcesoriom urządzenie można w pełni dostosowywać do swoich potrzeb, celów treningowych i samopoczucia. Na przykład dodając do treningu na platformie ćwiczenia z hantlami wibracyjnymi lub gumami fitnessowymi, udaje się zwiększyć intensywność serii i uzyskać lepsze efekty. Natomiast kiedy pojawia się chęć rozluźnienia mięśni, wystarczy założyć na platformę nakładkę do masażu reflektorycznego i pozwolić sobie na kilka minut przyjemnego odprężenia.

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie marki Casada, której platformy i urządzenia masujące skutecznie wspierają każdego, dla kogo ruch, mobilność, wzorowe samopoczucie są ważne. Odwiedź teraz stronę Casada i zapoznaj się z dostępnym asortymentem.