tupety dla mezczyzn

Czym są tupety?

Tupety są formą peruki, którą można założyć samodzielnie. Zakrywa obszar łysienia na głowie, dzięki czemu może poprawić samoocenę. Na rynku dostępne są zarówno męskie, jak i damskie wersje. Jednak czym one różnią się od tradycyjnych peruk i jak należy o nie dbać?

Tupety – czym różnią się od peruk?

W sklepie z perukami można znaleźć również turbany, treski i właśnie tupety. Są one mniejszą formą peruki, ponieważ nakłada się je głównie na czubek głowy. W przeciwieństwie do ich większych wersji nie zakrywają całej głowy, co oczywiście ma swoje wady i zalety. Korzyścią jest z pewnością niższy koszt, a także stosunkowo łatwe zakładanie – stosuje się do tego spinki clip-on. Niestety nie są w stanie zakryć całej głowy, dlatego to propozycja dla osób, u których występuje częściowe łysienie.

Wadą tupetów okazuje się trudność z dopasowaniem ich do koloru własnych włosów. Dlatego warto sprawdzić ofertę w różnych miejscach, np. w sklepie z perukami w Katowicach. Dostępne są tupety w różnych kolorach i długościach. Oczywiście można je kupić także w innych miastach w Polsce – w każdym przypadku należy dopasować tupet do własnych preferencji.

Jak nosić i pielęgnować tupety?

Tupety sprawdzają się w różnych okolicznościach. Nosi się je zarówno na co dzień, jak i jedynie na specjalne okazje (np. imprezy okolicznościowe czy spotkania firmowe). Można je swobodnie zdejmować na noc i zakładać dopiero z rana, dlatego istotna jest ich odpowiednie pielęgnacja.

Po zdjęciu tupetu warto umieścić go w specjalnym miejscu, np. w etui lub torbie na tupety. Co ważne, tego rodzaju nakrycia głowy nie trzeba zbyt często myć (niektórzy zalecają nawet raz na miesiąc). Mimo to wymaga częstego szczotkowania i to odpowiednio dopasowaną szczotką. Dzięki takim praktykom tupety będą się ładnie prezentować (bez poskręcanych kosmyków). Pielęgnacja sprawia także, że można je używać przez długi czas.

Tupety można stosować przy częściowym łysieniu. Sprawdzają się w codziennych sytuacjach, jak i na specjalne wyjścia. Należy jednak pamiętać o pielęgnacji, by przedłużyć ich żywotność.