Ciąża a dbanie o urode

Dbanie o urodę w okresie ciąży – jak to robić mądrze?

Ciąża to magiczny czas dla wielu kobiet. Jest to stan fizjologiczny, który niesie za sobą wiele skutków dla ciała przyszłej mamy. Burza hormonów sprawia, że wszystko się zmienia. Wiele kobiet skupia się na organizowaniu wyprawki, odpowiednich badaniach i upewnianiu się, że maluszek rozwija się prawidłowo. Na etapie ciąży należy jednak również zwrócić uwagę na kondycję ciała przyszłej mamy.

Dbamy o mamy – od środka

Jedną z najważniejszych form dbania o piękną skórę ciężarnych pań jest zdrowa i zbilansowana dieta. Skóra, która dostaje odpowiednią ilość niezbędnych elementów, jest promienna i błyszcząca. Jadłospis w tym okresie powinien być bogaty w ryby, oleje, chude mięso, a także warzywa i owoce. Nie należy także zaniedbywać spożycia odpowiedniej ilości wody. Ciężarna kobieta powinna jej wypijać około 1,5-2 litry dziennie. Odpowiednia ilość snu również nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. Przyszła mama powinna korzystać z każdej możliwości na odpoczynek. W końcu po porodzie będzie ich zdecydowanie mniej. Pomóc mogą również regularne spacerki. Dbanie o kondycje przyspieszy powrót do formy po porodzie.

Czego unikać w kosmetykach?

Prawidłowy rozwój maluszka w czasie ciąży wymaga zrezygnowania z niektórych składników zawartych w kosmetykach. Panie powinny unikać między innymi retinolu (czyli pochodnej witaminy A), który może powodować uszkodzenia płodu. Kwas salicylowy i amoniak również powinny zostać odstawione. Wiele przyszłych mam sięga też po kremy antycellulitowe. Należy przy tym pamiętać, aby wybierać takie produkty, które nie zawierają w składzie substancji biologicznych izolowanych z roślin, przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej. Flatany mogą negatywnie wpłynąć na układ płciowy dziecka. Należy także unikać kosmetyków przeciwzmarszczkowych.

Jakie zabiegi wybrać dla przyszłej mamy?

Istnieją różne, odpowiednie zabiegi dla przyszłej mamy. Dla kobiet oczekujących na przyjście na świat swojej pociechy idealną kuracją jest oxybrazja, inaczej nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, gdzie skóra złuszczana jest przez rozproszone kropelki soli fizjologicznej. Kropelki aplikowane są pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnego aplikatora. Zabieg wspomaga elastyczność skóry, dzięki czemu ryzyko powstawania rozstępów jest zmniejszone.

Działanie infuzji tlenowej a ciąża

Infuzja tlenowa oparta jest na technologii wykorzystującej tlen hiperbaryczny. Dostarcza się dzięki niej w głąb skóry aktywne składniki pochodzące z produktów. Ampułki dobiera się odpowiednio do rodzaju i potrzeb skóry, aby zapewnić optymalne efekty. Zabieg gwarantuje skórze odżywienie, nawilżenie oraz odmłodzenie. Jest to kuracja całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna, dlatego na jej wykonanie decyduje się duża grupa przyszłych mam.

Dowiedz się więcej o tym zabiegu z artykułu: Infuzja tlenowa – odmładzająca kuracja, którą pokochały nawet gwiazdy światowego formatu 

Ciąża to wspaniały czas dla wielu kobiet. Oczekiwanie na potomka, dbanie o jego prawidłowy rozwój przynosi radość na każdym kroku. W tym ważnym okresie nie można jednak zapomnieć o dbaniu również o siebie, własne ciało. Odpowiednia pielęgnacja w trakcie trwania ciąży potrafi zapobiec trudnościom w powrocie do formy po rozwiązaniu (a może go także przyspieszyć). O ciało można dbać na wiele sposobów, co doskonale przedstawia strona internetowa tutaj. Wystarczy wybrać najbezpieczniejszy i najkorzystniejszy dla przyszłej mamy.