Dieta na piękną skórę – jakie składniki powinny wejść w jej skład po lecie

Sezon letni dobiega końca. Nasza skóra jest opalona, ale czy odpowiednio odżywiona? Składa się na to nie tylko pielęgnacja zmierzająca do stosowania dobrych kosmetyków, ale także to, co gości na naszych talerzach. Jakie składniki powinny się na nich znaleźć, aby dobrze przygotować skórę do nadchodzącego sezonu jesienno-zimowego?

Promienie UV niszczą skórę, jednak większość powstałych zniszczeń można odbudować stosując odpowiednią dietę.

Szukasz odpowiedniej diety dla siebie? Odwiedź: diet4u.pl

Piękna skóra, a żywność

Promienie słoneczne mogą sprzyjać szybszemu starzeniu się naszej skóry. Nasz organizm jest w stanie skutecznie się przed tym bronić, jeśli dostarczymy mu odpowiednich składników odżywczych. Wystarczy, że regularnie będziemy spożywać produkty bogate w witaminę A, która stanowi silny przeciwutleniacz. Znajdziemy ją między innymi w marchewce, słodkich ziemniakach, arbuzach czy pomidorach.

Jeżeli skóra po lecie jest sucha i odczuwamy w niektórych partiach ciała swędzenie tudzież nieprzyjemne łuszczenie, z pomocą przyjdą kwasy tłuszczowe omega-3. Bogate w nie są orzechy, tłuste ryby, oleje roślinne, a także awokado.

Skóra może być także skłonna do tego, aby nadmiernie się przetłuszczać. W tym wypadku sięgnijmy duszone mięso, które ma niską zawartość tłuszczu. Bardzo pomocne będą także wszelkiej maści warzywa, a także drobiny owoców. Świetnie sprawdzą się produkty, które zawierają w sobie minerały oraz przeciwutleniacze. Wśród nich należy wymienić te, w których gości witamina C, a także cynk. Tutaj możemy powiedzieć np. o zielonych warzywach liściastych, a także o nasionach roślin.

Zobacz także: http://hydraportal.pl/dieta-na-wzmocnienie/

Warto także zaprzyjaźnić się z produktami, które w diecie po lecie są niezbędne, a mianowicie, zawierające beta-karoten. Ta substancja nie tylko pozytywnie wpływa na spowolnienie procesów starzenia się, ale także utrwala naszą opaleniznę. Zawierają ją między innymi dynia, marchewka czy pomidory i czerwona papryka.

Dieta po lecie, a indywidualne predyspozycje

Wiadomo, że jedna skuteczna dieta tudzież dobranie produktów nie istnieje, więc warto udać się o poradę do doradcy żywieniowego. Ten odpowiednio skomponuje jadłospis biorąc pod uwagę zarówno kondycję naszego organizmu, jak i to, co po prostu lubimy jeść. Bardzo przydatne do tego będzie także umiejętne komponowanie posiłków. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, nie mamy czasu czy po prostu nie lubimy gotować, zawsze można skorzystać z usług cateringu pudełkowego.

Skontaktuj się z ekspertami w dziedzinie żywienia: https://diet4u.pl/kontakt/