Dieta pudełkowa – nie tylko dla odchudzających się. Kiedy jeszcze warto ją wybrać?

Catering dietetyczny, również określany jako dieta pudełkowa, jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród osób na diecie odchudzającej. Warto jednak wskazać, że będzie do dobre rozwiązanie także w innych przypadkach. Kiedy warto skorzystać z usług firm cateringowych?

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest rodzajem usługi cateringowej, w ramach której firma przygotowująca dania każdego dnia lub też w innych wyznaczonych terminach doręcza do klienta gotowe już posiłki. Najczęściej jest to 5 posiłków na dzień, lecz można wybrać też dietę z inną liczbą dań, zależnie od swoich potrzeb.

Dzięki diecie pudełkowej można każdego dnia mieć dostęp do zdrowych, zbilansowanych dań przygotowanych według swoich potrzeb. Podczas zamawiania diety można wybrać konkretny jej rodzaj i kaloryczność, aby dzięki temu łatwiej przestrzegać swoich zaleceń dietetycznych.

Catering dietetyczny – dla kogo będzie najlepszy?

Bardzo często catering dietetyczny jest kojarzony z osobami na diecie, które chcą schudnąć lub utrzymać swoją linię. Warto jednak wskazać, że ten rodzaj diety sprawdzi się praktycznie dla każdego, komu zależy na prowadzeniu zdrowej, dopasowanej do swoich potrzeb diety.

Firmy cateringowe mogą zaoferować swoim klientom pełną paletę diet, na przykład są to:

  • Diety wegetariańska i wegańska – dla osób rezygnujących z produktów zwierzęcych.
  • Dieta bezglutenowa – dla osób uczulonych na gluten, z celiakią.
  • Dieta bez laktozy – dla osób, które nie tolerują tego składnika.
  • Dieta dla sportowców – zawiera odpowiednią ilość kalorii dla osób trenujących.
  • Dieta dla cukrzyków – dopasowana do potrzeb osób z cukrzycą.
  • Dieta dla osób ze schorzeniami serca, układu krwionośnego – dopasowana do potrzeb chorych, a także osób zagrożonych chorobami krążeniowymi.
  • Dieta dla kobiet w ciąży i karmiących piersią – dostosowana do ich wymagań.

Warto też wskazać, że powyższe rodzaje diet są dostępne w różnych wariantach kaloryczności, dlatego mogą być one wtedy odpowiednio dopasowane do zapotrzebowania kalorycznego osoby, która zamawia taki catering.

Dlaczego warto przejść na dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na samodzielne gotowanie, ale też nie chcą całkowicie rezygnować ze zdrowej, zbilansowanej diety.

Dzięki zamówieniu cateringu dietetycznego można wtedy regularnie otrzymywać posiłki dopasowane do własnych potrzeb, bez poświęcania czasu na regularne zakupy oraz na gotowanie.

Catering dietetyczny, dieta pudełkowa Jaworzno – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-jaworzno/ – więcej informacji o rodzajach diet i menu można uzyskać na stronach firm cateringowych.