Cięcie laserem

Dlaczego warto stawiać na cięcie laserem?

Obróbka metali zdecydowanie może przybierać najróżniejsze formy. Celem jest zawsze to samo – obróbka w taki sposób, aby uzyskać pożądany efekt oraz nie uszkodzić materiału. Jedną z najpopularniejszych technik jest ciecie laserem.


Na rynku jest bardzo dużo firm, które działają głównie lokalnie i specjalizują się w szeroko rozumianej obróbce metali. Wiele firm wybiera również specjalizację i w głównej mierze stawia na to, aby realizować najbardziej dochodowe zlecenia. Do takich na pewno należy cięcie laserowe. To właśnie dzięki tej usłudze możemy bezproblemowo, tanio, dokładnie, precyzyjnie i bez strat materiałowych ciąć różnego typu blachy, które potem są wykorzystywane np. w budownictwie, motoryzacji, rolnictwie, przemyśle i dekoratorstwie.

Brak uszkodzenia materiału

Myśląc o profesjonalnym cięciu laserem zdecydowanie warto zwrócić uwagę, że jest to metoda, która w praktyce pozwala na to, aby nie uszkodzić materiału – w żaden sposób. Błędne jest myślenie, że laser rozgrzewa blachę do bardzo wysokiej temperatury, która prowadzi do zmiany parametrów technicznych blachy. Również dzięki profesjonalnemu cięciu można zminimalizować ilość odpadków.

Zobacz także: http://www.eleganta.pl/jak-szybko-wykonac-dekoracje-z-metalu/

Możliwość cięcia różnej blachy

To również ogromna zaleta cięcia laserowego. Bez żadnego problemu przy pomocy komputera można ciąć oraz wycinać kształty w blasze czarnej, stalowej, kwasoodpornej lub aluminium.

Wycinanie kształtów

Obecnie wycinaniem różnego typu kształtów w blachach zajmują się właśnie firmy świadczące usługi ciecia laserem. Żadna inna metoda ciecia nie da gwarancji, że otrzymany kształt będzie odpowiadał projektowi, a co też ważne będzie możliwe jego powtórzenie.

Szybkość i efektywność

To również ma wręcz ogromny wpływ na to, że cięcie laserem jest tak popularne. Dzięki tej technologii możemy ciąć szybko, praktycznie, bez strat, powtarzalnie. Jeżeli zajmujemy się produkcją różnego rodzaju części czy elementów – wykorzystanie lasera będzie po prostu konieczne.

Usługa cięcia laserowego ma ogromny potencjał zastosowania i na pewno w ciągu następnych lat popyt na takie usługi będzie się znacząco zwiększał. Zalet jest bardzo dużo i na pewno można dostrzec jeszcze inne, jak niższe koszty produkcji, trwałość ciętych elementów, możliwość wykorzystania w branżach nietypowych.