taśma dwustronna

Do czego stosować taśmę dwustronną?

Taśma dwustronna służy do łączenia ze sobą dwóch elementów w przypadku, kiedy zależy nam aby nie uszkodzić nawierzchni. W zależności od potrzeb, dostępne w sklepach taśmy dwustronne można użytkować w biurach, przy wszelkich pracach plastycznych, ale również z ich pomocą powiesić np. obraz czy lustro na ścianę. Sprawdźmy jakie są rodzaje taśm dwustronnych i do czego można je wykorzystać w domu i w pracy.

Co to jest taśma dwustronna i jak ją rozpoznać?

Taśmę dwustronną z łatwością kojarzą chyba wszyscy. Używana często w szkole podczas tworzenia wymyślnych prac plastycznych, jest produktem łatwym w użytkowaniu zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Cechują przy tym pewna uniwersalność, dlatego znaleźć ją można właściwie w każdym domu.

Standardowa taśma tego typu składa się z nośnika, np. pianki lub folii oraz części klejącej. Dużą zaletą dwustronnej taśmy jest jej zastosowanie, nie tylko w zajęciach plastycznych. Mocna taśma tego typu jest w stanie utrzymać na ścianie lustro czy nawet półkę z książkami.

Rodzaje taśm dwustronnych

Spośród wielu dostępnych rodzajów taśmy dwustronnej, warto wyszczególnić kilka, charakteryzujących się odmiennością zastosowania. Część z nich, wykonana z odpowiednich tworzyw, może służyć do montażu np. wykładzin oraz ciężkich przedmiotów. Zastosowanie konkretnej taśmy zależy głównie od nawierzchni i późniejszego użytkowania. Inny typ taśmy należy stosować przy montażu dywanów w przedpokoju, a odmienny przy instalacji lustra w łazience.

Zastosowanie

Taśmy dwustronne są idealne, kiedy nie tylko chcemy połączyć ze sobą dwa elementy, ale również podczas wszelkich prac dekoracyjnych w mieszkaniu. Niektóre typ taśm mogą służyć do wieszania obrazów na ścianie, co jest szczególnie warte uwagi w lokalach wynajmowanych lub na ścianach, których nie chcemy niszczyć wywierconymi otworami. Stosując taśmę obustronnie klejącą do montażu, można zmieniać wystrój domu tak często jak tylko chcemy, bez obaw, że miejsce po zdjętym obrazie będzie szpeciło wnetrze nieestetycznymi otworami po kołkach i haczykach do wieszania.

Właściwości taśmy dwustronnej

W zależności od rodzaju taśmy dwustronnej, jej właściwości mogą nieco się różnić. Wybierając odpowiednią taśmę w sklepie, kierujmy się przede wszystkim tym do czego ma ona służyć, a tym samym jak ma być mocna. Nieodpowiednia, za słaba taśma, użyta np. do montażu dywaników, bardzo szybko przestanie spełniać swoją funkcję, narażając nas na dodatkowe koszty.