czyszczenie broni

Do czego wykorzystuje się olej marki Ballistol?

Olej Ballistol jest produkowany i znany na całym świecie. Jest on głównie przeznaczony do czyszczenia i smarowania broni. Korzystają z niego amatorzy, jak i profesjonaliści czy osoby posiadające pozwolenie na broń. Pierwotnie był on produkowany dla armii cesarskiej, w celu konserwacji broni. Do czego obecnie jest używany?

Olej Ballistol – jak powstał?

Historia powstania oleju Ballistol sięga 1874 roku. Wówczas Friedrich Wilhelm Klever postanowił założyć fabrykę chemiczną, w której ruszyła pierwsza produkcja oleju. Jego głównym zadaniem była konserwacja broni cesarskiej armii. Miał on także zabezpieczać drewniane zapasy armii i jej skórzany sprzęt. Jednocześnie był wykorzystywany przez żołnierzy jako lek na drobne obrażenia, szarpane rany, a nawet siniaki. Jednak nie od razu olej Ballistol został uznany za fenomen. Ilość odkrytych zastosowań wciąż się zwiększała. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom, zaczął być nazywany cudownym olejem.

Jakie jest zastosowanie oleju Ballistol?

Receptura oleju Ballistol oparta jest na leczniczym białym oleju, wykorzystywanym w farmacji, jako składników leków. Mogą z powodzeniem korzystać z niego ludzie, zwierzęta, jest on dla nich nietoksyczny. Badania pokazują także, że jest on przyjazny dla środowiska, gdyż nie zanieczyszcza wody, a gdy dostanie się do gleby ulega rozkładowi.

Olej Ballistol ma duże zastosowanie. Większość osób, zwłaszcza miłośników broni, wykorzystuje go do jej czyszczenia i konserwacji. Aby rewolwer czarnoprochowy działał bez zarzuty i służył przez wiele lat, ważne jest, by był odpowiednio konserwowany. Dzięki olejowi Ballistol jest to możliwe. Zabezpiecza broń przed szkodliwym działaniem wilgoci i upływem czasu.

Wielu myśliwych, a także strzelców, wykorzystując nieszkodliwe działanie na ludzki organizm, stosuje olej jako lek na zgagę czy wspomagający trawienie. Jednak przed zastosowaniem go w taki sposób, warto poradzić się lekarza. Olej Ballistol działa także dezynfekująco. Rozcieńczony w odpowiednich proporcjach zabija bakterie gronkowca, a także zarazki wywołujące dur brzuszny.