stomatolog

Dobre implanty — czyli jakie?

Implanty to dobre rozwiązanie dla osób, które straciły swoje naturalne zęby i chcą uzupełnić te braki. Nowoczesne systemy są trwałe i funkcjonalne, a ich odpowiednie dopasowanie sprawia, że są praktycznie identyczne jak naturalne zęby. Dodatkowo mogą być stosowane w każdym wieku. Jakie jednak powinny być dobre implanty? Podpowiadamy.

Materiał implantów

Implanty w Szczecinie mogą być wykonane z kilku rodzajów materiałów. Do najpopularniejszych należą tytanowe i cyrkonowe. Te pierwsze są trwałe i są stosowane u większości pacjentów bez żadnych skutków ubocznych, ponieważ tytan jest materiałem dobrze tolerowanym przez organizm człowieka. Z tego powodu szybko integruje się z otaczającymi go kośćmi.

Z kolei cyrkonowe, nazywane również ceramicznymi, do złudzenia przypominają tkankę naturalnie budującą zęby. Dodatkowo wykazują z nią dużą zgodność biologiczną. Są one również odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak kwaśne substancje. Nie wywołują reakcji alergicznych i nie reagują na zmiany temperatury w jamie ustnej. Wszystko to sprawia, że nie zmieniają smaku spożywanych pokarmów i są całkowicie bezpieczne.

Do wyboru są również implanty metalowe, które jednak mocno odróżniają się w porównaniu do poprzednich, a także akrylowe, lecz są one znacznie mniej wytrzymałe. Porcelana z kolei jest trwała, lecz kosztowna.

Kształt i rozmiar implantów

Osoba, która korzystała z zabiegów z działu jakim jest chirurgia stomatologiczna w Szczecinie, często w późniejszym etapie leczenia musi wybrać pasujący implant. W tym celu warto zwrócić uwagę na jego kształt i rozmiar. Powinien być on niemal identyczny jak ząb, którego nim zastępujemy. Typowe implanty mają od 3,5 do 4,2 mm średnicy, choć są również większe, a także mniejsze modele.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj implantów się zdecydujemy, warto pamiętać, że jest to inwestycja na całe życie. Dlatego choć jej koszt często jest wysoki, należy wybrać takie rozwiązanie, które będzie dobrze się prezentowało.