domowa odżywka do paznokci

Domowa odżywka do paznokci – 3 sprawdzone przepisy

Domowa odżywka do paznokci bardzo często wygrywa w szrankach z tą, za którą zostawia się mnóstwo pieniędzy w drogeriach. Jeśli stosowana jest regularnie, może zbawiennie wpłynąć na płytkę paznokcia, w tym także odbudować ją. Podpowiadamy, jak przy pomocy składników, które znajdują się zazwyczaj w każdym domu zrobić bardzo skuteczne „paznokciowe eliksiry”.

Aby wykonać domową odżywkę do paznokci nie będziemy potrzebowali unikatowych produktów. Zazwyczaj znajdziemy je u siebie w kuchni typu: oliwa z oliwek, cytryna, bądź ocet. Efekty stosowania typu domowych mikstur (pod warunkiem, że regularne) będą widoczne już po 14 dniach. Stosuj je co dwa, trzy dni. O jakich mowa?

Domowa odżywka do paznokci – problem z rozdwajaniem się

Problem z rozdwajaniem paznokci jest zaliczany do tych z półki pt. najczęściej pojawiające się. Aby przygotować odżywkę, która mu zapobiegnie wystarczy przygotować: łyżkę siemienia lnianego oraz szklankę wody. Następnie trzeba wrzucić je do garnka i gotować do momentu, aż powstanie gęsta papka. Kiedy przestygnie, zanurzamy w niej paznokcie na około kwadrans, aby potem wytrzeć z pomocą papierowego ręcznika. Na koniec wcieramy w dłonie krem lub balsam.

Domowa odżywka do paznokci, która je rozjaśni

Problem z zażółconymi lub pociemniałą płytką paznokcia pojawia się zwłaszcza u kobiet, które lubią kolorowy manicure. Spokojnie – jest domowy sposób na to, aby przywrócić jej dawny blask. Wystarczy przygotować: jabłko, 1/2 świeżego ogórka oraz 1/2 cytryny. Jabłko i ogórek trzeba zetrzeć na najmniejszych oczkach tarki, a następnie dodać do nich sok z cytryny. W tak przygotowanej maseczce zanurzamy dłonie na około 20 min. Potem wycieramy je ręcznikiem papierowym i nakładamy krem.

Domowa odżywka do łamliwych paznokci

Jeśli paznokcie zaczynają się łamać, to sygnał, że potrzebują nawilżenia. Aby im je zapewnić wystarczy przygotować zaledwie dwa składniki, a mianowicie: połówkę cytryny oraz kilka łyżeczek oliwy z oliwek. Łączymy je, a następnie wkładamy paznokcie do powstałej odżywki na około 5 minut. Końcowa czynność powinna być taka sama, jak w przypadku pozostałych maseczek. Wytrzyj dłonie ręcznikiem papierowym i nałóż krem.

Jak widać, nie trzeba wychodzić z domu, aby płytka paznokcia była zadbana i tym samym atrakcyjna. Często także sami możemy poradzić sobie z problemami, jakie często się na niej pojawiają. Przy odrobinie zaangażowania i regularności będziemy długo cieszyć się „dobrą paznokciową kondycją”.