zdjecia produktowe

Doskonałe zdjęcia na Allegro – krótki poradnik

Platforma Allegro cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku korzystało z niej blisko 17,58 mln osób, a każdego dnia nowi użytkownicy zakładają tam konto. Fakt, że jest ona dla wielu kupujących pierwszym wyborem przy poszukiwaniu konkretnych towarów, sprawia, że sprzedawcy mogą zostać przez nich odnalezieni znacznie szybciej. By między nimi pojawiła się jednak nić zrozumienia, zarówno kupujący, jak i sprzedający potrzebują zdjęć produktów. Jak wykonać doskonałe zdjęcia na Allegro i osiągnąć sukces? Oto krótki poradnik.

Jakie zdjęcia na Allegro realnie pomagają w sprzedaży?

Starannie wykonane i oddające wyjątkowość przedmiotów zdjęcia oddziałują na emocje oraz odczucia osób zainteresowanych zakupem znacznie skuteczniej niż wyszukane zdania. Jeśli pojawia się pomysł sprzedaży swoich towarów na tej największej w Polsce platformie, warto w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w fotografiach. Jak wykonać zdjęcia na Allegro, by osiągnąć sukces? Podobnie jak w realizacji innych zadań, także i tutaj najważniejsza jest wysoka jakość, a niepożądana przesada. Wszystkie fotografie, które są zbyt: ciemne, jasne, niewyraźne, wyostrzone, nasycone czy stłumione, nie są mile widziane.

W sprzedaży realnie pomagają więc zdjęcia produktów, które bronią się wysoką jakością i są stworzone zgodnie z zasadami kompozycji. Powinny być one również dopasowane do reguł obowiązujących na tym portalu. O czym koniecznie trzeba pamiętać? Miniaturki, czyli zdjęcia główne, powinny mieć białe, jednolite tło. Nie należy umieszczać na nim także napisów, logo oraz ramek i innych elementów ozdobnych. W przypadku pozostałych zdjęć warto skupić się na ich czytelności i przejrzystości na każdym urządzeniu. Jeśli produkt tego wymaga, można dodawać certyfikaty i oznaczenia potwierdzające jego jakość czy użyteczność.

Wykonanie zdjęć na Allegro – samodzielnie czy z pomocą?

Wielu z nas na co dzień korzysta z telefonów pozwalających na wykonanie zdjęcia w dobrej jakości i umożliwiającego zapoznanie się z detalami widocznych na nim elementów. Wielu z nas może również korzystać z darmowych poradników wideo wyjaśniających, jak w domu w kilka chwil zrealizować sesję produktową. Czy to jednak wystarczy, by wyróżnić się spośród setek ofert? Samodzielne wykonanie poprawnego oraz atrakcyjnego zdjęcia na Allegro jest możliwe, ale wymaga to wysiłku, twórczej energii i poświęcenia wolnego czasu.

Jeśli sprzedaż towarów na tej platformie nie będzie jednorazowa, warto zastanowić się nad współpracą z profesjonalnym studiem fotograficznym zajmującym się fotografią produktową. Decydując się na powierzenie tego zadania specjalistom, można mieć pewność, że produkty zostaną przedstawione w sposób zgodny z wymaganiami Allegro, a zarazem zatrzymają na dłużej uwagę kupujących. Współpracę ze studiem można potraktować także jako inwestycję we własny rozwój. Podczas obserwowania pracy fotografów uda się poznać tajniki tej sztuki i dowiedzieć się, jak kreować pożądane wrażenia wyłącznie za pomocą obrazu.