wystroj lazienki

Ekskluzywne wyposażenie łazienek – czyli jakie?

Idealne połączenie materiałów, wyposażenia i dodatków sprawia, że łazienka nabiera ekskluzywnego charakteru. Ekskluzywne aranżacje wnętrz pasują do domów i mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym. Takie wnętrza muszą być stworzone ze smakiem i umiarem. Jakie detale sprawiają, że wnętrze staje się ekskluzywne i wyjątkowe?

Jak zaprojektować ekskluzywną łazienkę?

Aranżacja ekskluzywnej łazienki to odpowiedni dobór koloru i faktury. Bardzo ważne jest, by poszczególne elementy do siebie pasowały. Ekskluzywne wyposażenie łazienek powinno być dodatkiem do całości, nie może przytłaczać, ale nie może być go za mało. Ekskluzywna łazienka powinna być utrzymana w jasnych barwach. Odcienie złota, srebra i bieli to idealne kolory wiodące. Łazienka może być także utrzymana w mocnych kolorach, na przykład w czerwieni, pod warunkiem, że dopełnieniem będą wysokiej jakości wyposażenie czy materiały.

Warto przywiązywać wagę do każdego detalu. Akcesoria łazienkowe powinny być wykonane z onyksu, mosiądzu. Mogą być także ozdobione kryształkami Svarowskiego. Materiał jest tym, co przyciąga uwagę i czyni łazienkę ekskluzywną. Ponadczasowy design czy modne formy nadają wnętrzu charakteru luksusu.

Jakie materiały nadadzą łazience ekskluzywności?

Oprócz odpowiedniego koloru, ważne jest użycie odpowiednich materiałów. Prawdziwy kamień, drewno, szkoło czy stal to materiały ponoszące luksus łazienki. Ważne jest także wzornictwo, które znajdzie się na produktach. O ekskluzywności łazienki świadczy także odpowiednio dobra oświetlenie. To nie tylko lampa sufitowa, ale również podświetlenie kabiny prysznicowej, wanny czy kinkiety nad umywalką.

Podczas urządzania ekskluzywnej łazienki, nie możemy zapomnieć o ceramice. Musi ona pasować do całości stylu. Ważny jest design, a także dodatkowe funkcje i ulepszenia. Mogą to być wysuwane dysze, które pomagają utrzymać czystość części intymnych lub automatyczna dezynfekcja. Warto zadać o wygląd umywalek. Najbardziej designerskie są umywalki stojące, koniecznie w podwójnej wersji dla niej i dla niego.