internet

Gdzie szukać ofert pracy?

W dzisiejszych czasach ludzie są dużo bardziej przyzwyczajeni do szukania nowych miejsc pracy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Duża w tym zasługa rosnącej liczby miejsc, w których mogą oni znaleźć interesujące propozycje zatrudnienia. Oto krótkie zestawienie, gdzie szukać ofert pracy, które pomoże każdemu, kto myśli o zmianie miejsca zatrudnienia. 

Własna sieć kontaktów

Wiele procesów rekrutacyjnych odbywa się bez publicznego ogłaszania oferty pracy. Żeby się o nich dowiedzieć potrzebna jest odpowiednio szeroka sieć własnych kontaktów. Dlatego tak istotne w rozwoju kariery zawodowej jest nawiązywanie kontaktów z odpowiednimi osobami. Im więcej znasz ludzi z branży, tym większe masz szanse na otrzymanie oferty z tzw. ukrytego rynku pracy.

Praca przez polecenie

W niektórych przypadkach możesz bazować nie tylko na swoich znajomościach, ale również na kontaktach swoich współpracowników, czy też przełożonego. Co więcej, istnieją już nawet portale z ofertami o pracę, oferujące wynagrodzenie do osób, które polecą do danej firmy pracownika. Skorzystaj z tej możliwości!

Firmowe strony

Jeśli wiesz, do jakiej firmy zamierzasz rekrutować, zajrzyj na jej oficjalną stronę poszukaj zakładki kariera. Wiele dużych przedsiębiorstw prowadzi rekrutacje tylko za pośrednictwem własnych platform, udostępniając najważniejsze informacje właśnie na stronie www.

Media społecznościowe

Ogłoszenia o pracę często publikowane są również na firmowych stronach w mediach społecznościowych. Chętnie to robią również za pośrednictwem branżowych grup dyskusyjnych.

Alternatywnie, możesz również nawiązywać kontakty z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację za pośrednictwem platform zrzeszających specjalistów, takich jak LinkedIna lub Twittera. W ten sposób wejdziesz w interakcje bezpośrednio z osobą, która odpowiada za zatrudnianie nowych osób do pracy.

Targi pracy

Targi karier to świetny sposób na poznanie ludzi, którzy pracują w danej branży i uzyskanie informacji o wolnych miejscach pracy w ich firmach. Wybierając się na targi pracy, warto dobrze się przygotować. Potrzebne będą CV, list motywacyjny oraz wiedza na temat działalności konkretnej firmy.

Oferty: praca w Kaliszu

Agencje rekrutacyjne

Dobrym sposobem na szybkie znalezienie nowego miejsca pracy jest skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Wiele firm, zwłaszcza większych korzysta z usług tego rodzaju podmiotów przy procesach rekrutacyjnych. Dostarczając agencji swoje CV zwiększasz swoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną.

Portale z ofertami pracy

Na koniec najbardziej oczywisty wybór – portale z ogłoszeniami o pracę. Tych na rynku nie brakuje. Różnią się między sobą zasięgiem, liczbą dostępnych ofert oraz ilością informacji, które udostępniają pracodawcy. Co ważne, nie należy ograniczać się tylko do jednej platformy. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z propozycji kilku z nich – w ten sposób rosną szanse na znalezienie najlepszej oferty pracy.