gorset

Gorset ortopedyczny – jak dobrać go swoich potrzeb?

Głównym zadaniem, jakie ma spełniać gorset ortopedyczny jest utrzymywanie prawidłowej pozycji kręgosłupa. Dzięki temu z dużą skutecznością można przeprowadzić całą rehabilitację.

Jakie funkcje spełnia gorset ortopedyczny?

Gorset ortopedyczny jest narzędziem medycznym, dzięki któremu można ograniczyć pogłębianie wad kręgosłupa. Pomaga właściwie rozkładać siły, przez co wzmacniane są konkretne partie, co powoduje prostowanie kręgosłupa i brak odczuć bólowych. Noszenie gorsetu jest zalecane u dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.

Gorset ortopedyczny można nosić w przypadku wielu schorzeń, ale dostępne są także jego specyficzne rodzaje. Jednym z nich jest gorset cheneau, który jest niezawodny w walce ze skoliozą. Właściwie stabilizuje lędźwiowe oraz piersiowe części kręgosłupa. Należy go jednak stosować po konsultacji ze specjalistą, który dobierze jego właściwy rozmiar.

Kiedy gorset ortopedyczny jest najbardziej wskazany?

W wielu przypadkach gorset ortopedyczny jest niezbędny, aby pozbyć się schorzeń w obrębie kręgosłupa. Na pewno warto go nosić, gdy występuje boczne skrzywienie kręgosłupa, kifoza, skolioza, lordoza, bóle w krzyżu czy rehabilitacja po operacji kręgosłupa. Wszystkie nieprawidłowości, jakie pojawią się w procesie diagnostyki można korygować gorsetem.

Istotne jest, aby gorsety ortopedyczne zamawiać wyłącznie w renomowanych sklepach medycznych. Tylko wtedy otrzyma się produkt atestowany, spełniający wszystkie normy. W związku z koniecznością wykonania pomiarów, najlepiej jest wybrać sklep posiadający siedzibę stacjonarną w mieście zamieszkania.

Jak prawidłowo stosować gorset ortopedyczny?

Niezależnie jest do użycia standardowy gorset czy gorset cheneau trzeba go prawidłowo użytkować, aby zadziałał na wadę postawy. Wymaga to wiedzy i doświadczenia, które można uzyskać od renomowanego fizjoterapeuty. Wskaże on, jak długo należy nosić gorset, aby osiągnąć spodziewane rezultaty.

Gorset ortopedyczny dopasowany do potrzeb pacjenta gwarantuje zmniejszenie bólów w obrębie kręgosłupa. Pomaga także w korygowaniu wad postawy oraz stabilizuje kręgosłup.