gres iris

Gres IRIS – jakie ma właściwości?

Wykończenie łazienki za pomocą płytek to obecnie standard, który nie nudzi się dzięki dostępnym różnym rodzajom rozwiązań. Płytki ceramiczne lub gresowe z ciekawym wzornictwem są efektowne i bardzo trwałe. Łatwo zachować je w czystości nie ryzykując zniszczeniem czytelności wzoru. 

Czym charakteryzuje się gres Iris?

W ofercie producentów płytek ciekawą opcję stanowi gres IRIS. Płytki są wykonane z dużą starannością, mają naprawdę wysoką jakość co widać po zastosowaniu. Codzienne użytkowanie łazienki oraz jej mycie generuje dużo możliwości miejscowego niszczenia płytek, co jednak nie zachodzi dzięki ich trwałości.

Najczęściej gres IRIS w formie płytek trafia do łazienki, ale nie jest to ich jedyne możliwe zastosowanie. Możliwość łatwego czyszczenia także silnych zabrudzeń ułatwia bieżące utrzymywanie płytek w najwyższej czystości. Sprawia to, że mogą być obecne również w kuchniach, jadalniach itd.

Gres IRIS – rozwiązanie ozdobne

Nowoczesne rozwiązania takie jak gres IRIS czy płytki ceramiczne Florim są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo efektowne. Zastosowanie ich w pomieszczeniu może bardzo korzystnie wpłynąć na jego wygląd. Są to poza tym trwałe i mocne elementy wykończenia, wię estetyczny efekt trwa bardzo długo.

Wzornictwo dotyczące wykończenia nowoczesnych łazienek może być bardzo zróżnicowane. Nie trzeba jednak szukać nietypowych opcji. Naturalnie wyglądający gres IRIS spełnia wszystkie dzisiejsze standardy. Niektóre z proponowanych płytek są jasne, białe, w odcieniach pasteli, można też kupić np. mozaikowe.

Dlaczego warto wybrać gres IRIS?

Trwałe i mocne płytki gresowe nadają się do wykorzystania nie tylko w łazienkach. Gres IRIS wykazuje bardzo dobrą odporność na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, na przykład niską temperaturę, deszcz, wiatr. Płytki z powodzeniem stosuje się np. do wykończenia tarasów, balkonów czy ogólnie fragmentów elewacji.

Podsumowując, różne korzystne właściwości gresu IRIS sprawiają, że jest to materiał optymalny do użycia w łazienkach, kuchniach, jadalniach i nie tylko. Wykończenie za pomocą tych płytek spotyka się również na zewnątrz budynku.