deratyzacja

Ile kosztuje deratyzacja w Końskich? Sprawdzamy!

W mieszkaniu lub obiekcie komercyjnym pojawiły się szczury? Oznacza to, że powinieneś jak najszybciej zlecić przeprowadzenie deratyzacji. Co to jest deratyzacja? Na czym polega ten zabieg i przede wszystkim – ile kosztuje? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

Co to jest deratyzacja, czyli niezawodne sposoby zwalczania szczurów

Gryzonie stanowią duże zagrożenie dla człowieka. Dlatego też, jeśli pojawiają się w budynkach, trzeba się ich szybko pozbyć. W tym celu przeprowadzana jest deratyzacja, Jednak co to jest deratyzacja? Procedura może przybrać jedną z dwóch form – likwidacji z użyciem metod chemicznych lub mechanicznych – lub obie formy jednocześnie. Połączenie ze sobą obu metod sprawia, że zwalczanie szczurów jest bardziej efektywne.

Metoda mechaniczna to nic innego, jak rozstawienie pułapek na terenie, gdzie występują gryzonie. Natomiast metoda chemiczna to rozłożenie trutki. Profesjonalne pułapki i specjalistyczne środki chemiczne posiadają firmy zajmujące się zwalczaniem gryzoni. Deratyzacja pomieszczeń znajduje się między innymi w ofercie Patron Pest (https://patronpest.pl/oferta/deratyzacja-konskie/). Jest to firma, która zajmuje się kompleksowym zwalczaniem szkodników, w tym również gryzoni. Działa ona na szeroką skalę, oferując między innymi deratyzację w Końskich.

Ile kosztuje deratyzacja – średnie stawki w Końskich

Wyjaśniliśmy już, na czym polega deratyzacja. Jest to stosunkowo prosty zabieg, jednak ze względu na konieczność zastosowania specjalistycznych metod, powinien go przeprowadzać fachowy zespół. Tym samym deratyzacja w Końskie (lub dowolnym innym mieście) to usługa płatna. Zatem ile kosztuje deratyzacja?

Nie można wskazać jednej, uniwersalnej, ceny. Koszt deratyzacji jest zależny od kilku czynników, w tym od:

  • powierzchni obiektu, w którym pojawiły się szkodniki,
  • liczebności populacji gryzoni,
  • zastosowanej metody,
  • cennika danej firmy.

Im większa powierzchnia obiektu, tym więcej pułapek lub trutki będzie potrzeba do zwalczania szczurów. Podobna zależność dotyczy populacji zwierząt. Jeśli szczurów jest dużo, deratyzacja pomieszczeń będzie wymagała zastosowania większej liczby pułapek i większej ilości trutki.

Od czego zależy koszt deratyzacji?

Ponadto, poszczególne metody deratyzacji generują odmienne koszty. Ostatecznie zatem koszt jest zależny również od tego, czy wybrano metodę mechaniczną, chemiczną, czy obie. Co więcej, nie wszystkie trutki kosztują tyle samo. Ostatni z czynników decydujących o całkowitej cenie deratyzacji to cennik danej firmy. Poza kosztem zakupu trutki i pułapek trzeba jeszcze ponieść koszt realizacji usługi.

Zwykle firmy, w których ofercie znajduje się deratyzacja, każde zlecenie wyceniają indywidualnie. Tym samym możemy jedynie oszacować koszty. Stawka za 1 tackę z trucizną przeważnie wynosi około 8-9 zł, a pojedyncza pułapka kosztuje 25-30 zł. Natomiast realizacja usługi to zwykle koszt ok. 100 zł. Oznacza to, że w mieszkaniu o dosyć małej powierzchni zwalczanie szczurów powinno zamknąć się w kwocie zbliżonej do 200 zł. Jednak w większych obiektach koszt może być nawet 2– lub 3-krotnie wyższy.