Pomysły na urządzenie salonu

Jak nowocześnie i z pomysłem urządzić salon?

Nowoczesność wcale nie musi kojarzyć się z zimnymi i pustymi wnętrzami. Okazuje się, że nowoczesny styl; wykorzystuje najbardziej praktyczne i funkcjonalne rozwiązania. Odpowiednie dodatki i meble sprawią, że wnętrze będzie przytulne. Funkcjonalność i przytulność to bardzo ważne cechy, które powinny charakteryzować salon. Pomieszczenie to ma wiele funkcji, ponieważ odbywają się w nich różnorodne czynności. Przyjmujemy tam gości, spożywamy posiłki, oglądamy telewizję, czytamy ulubione książki czy po prostu się relaksujemy. Salon jest jednocześnie najbardziej reprezentacyjną częścią mieszkania, którą odwiedza rodzina czy znajomi. Uporządkowane wnętrze uzyskamy dzięki zakupowi designerskich mebli. Produkty te będą stanowić ozdobę, będą eleganckie i praktyczne. Nietypowe rozwiązania na pewno docenią nie tylko domownicy, ale także nasi goście. Nowoczesny duch zakłada również umiarkowany minimalizm, co oznacza uniknięcie nadmiaru przedmiotów i stylów we wnętrzu.

Designerskie meble

Meble salonowe w designerskim wydaniu od Designtown.pl pomogą w aranżacji nowoczesnego pokoju dziennego. Dobrze dobrane meble pozwolą właściwie wykorzystać dostępną przestrzeń. Najlepszy efekt uzyskamy zachowując minimalizm w liczbie wykorzystanych mebli. Decydując się na lekkie i niskie meble, uwolnimy przestrzeń, a salon optycznie się powiększy. Sprzedawca oferuje duży wybór szafek, komód, sof czy krzeseł. Każdy klient znajdzie meble dla siebie, które będzie mógł dopasować do swojego wnętrza i potrzeb. Ważny jest nie tylko styl wnętrza, ale również dopasowanie mebli do potrzeb domowników. Nowoczesny salon to także miejsce do odpoczynku, które warto dobrze zorganizować. W Design Town znajdziemy wygodne szezlongi czy leżanki. Meble możemy dopasować stylem i wielkością do konkretnego wnętrza. Większe wnętrze daje oczywiście szersze możliwości aranżacji i wybór większych i masywniejszych mebli.

Oświetlenie i różne materiały

Wprowadzenie kilku źródeł światła pozwoli stworzyć przytulny salon. Poza lampą sufitową warto więc zainwestować w dodatkowe lampy stojące lub praktyczne kinkiety. Kinkiety bardzo często umieszcza się nad fotelem lub sofą. Uzyskane z ich pomocą światło umożliwia czytanie ulubionej książki. W zależności od potrzeb możemy wybrać różne rodzaje klosza, który będzie dawał delikatne i rozproszone światło lub światło kierunkowe. Modnym rozwiązaniem są małe lampki led lub podświetlane szafki. W celu ożywienia wnętrza warto odważyć się na żywe kolory w meblach i dodatkach. Wielu sprzedawców oferuje modne i nowoczesne dodatki do wnętrz. Na stronie Design Town znajdziemy pledy, zegary, poduszki, świece, wieszaki, filiżanki, lustra, wazony.

Ściany w nowoczesnym salonie

Salon w nowoczesnym stylu oznacza jednocześnie minimalistyczny wystrój, czyli proste dodatki i jednokolorowe ściany. Można zainspirować się prostymi formami, ale nie trzeba się do nich ograniczać. W stylu industrialnym można wykorzystać cegłę na ścianach lub surowy beton. Ściany można pokryć także jedną i dużą grafiką, np. przedstawiającą egzotyczne liście. Dodatki w postaci żywych roślin świetnie uzupełnią wnętrze. Bardzo częstym wyborem klientów jest połączenie ciemnych i jasnych barw. Wyraziste odcienie takie jak granat, zieleń, złoto, zgaszony róż czy głęboka czerń nadadzą wnętrzu klimat. W niektórych wnętrzach można dobrać wypukłe faktury ścian i np. pokryć jedną z nich tynkiem strukturalnym. Można wykorzystać również delikatne i geometryczne wzory, które dodadzą wnętrzu designerskiego charakteru.