wgniecenia w samochodzie

Jak przebiega usuwanie wgnieceń po gradobiciu?

Najgorsze, co może się przydarzyć posiadaczowi samochodu, to nagłe i niespodziewane uszkodzenie karoserii. Tak może być w sytuacji, gdy miejsce miało gradobicie. Potrzebne wówczas będzie skuteczne usuwanie wgnieceń, które może być realizowane z wykorzystaniem metody bezinwazyjne lub metody olejowej.

Jakie metody się wykorzystuje podczas usuwania wgnieceń?

Najważniejsze jest w takiej sytuacji zgłoszenie się do wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują na przykład w zaufanych punktach blacharskich i lakierniczych. Kluczowe jest to, aby fachowiec z dużym doświadczeniem zawodowym, który dysponuje odpowiednimi narzędziami, dokonał oględzin. W zależności od uszkodzenia i od typu lakieru, a także jego jakości wybiera się najlepszą metodę. Tak więc usuwanie wgnieceń po gradobiciu w Żywcu albo w innym mieście polegać może na przykład na zastosowaniu metody bezinwazyjnej.

Takie rozwiązanie to wykorzystywanie specjalnego narzędzia, które jest potwierdzane do wgniecenia. Następnie jest mechanicznie przesuwane w kierunku środka wgniecenia. Tym sposobem zewnętrzna warstwa lakieru nie zostaje uszkodzona, a wgniecenie jest stopniowo wyciągane. To idealne rozwiązanie w przypadku wgnieceń niewielkiej głębokości.

Innym rozwiązaniem może być metoda klejowa, która polega na przyklejeniu specjalnej nakładki do wgniecenia z wykorzystaniem specjalnego kleju. Potem nakładka jest delikatnie odrywana, co powoduje wypchnięcie wgniecenia na zewnątrz.

Metody tradycyjne na wgniecenia po gradobiciu

Po gradobiciu dobrym rozwiązaniem będzie także metoda tradycyjna, w której wykorzystuje się specjalne narzędzia. Mogą to być większe lub mniejsze przyssawki, dzięki którym można wyciągnąć wgniecenia nawet te, które mają większą głębokość.

Poza tym usuwanie wgnieceń w Żywcu może być wykorzystane poprzez metodę malarską. Wówczas odtwarza się kształt i kolor lakieru w miejscu uszkodzenia. W tej sytuacji wgniecenie jest usuwane, a następnie aplikuje się lakier na powierzchni do samochodu, aby zniwelować różnicę koloru.