dieta kanapka

Jak schudnąć bez wysiłku?

Chcesz się pozbyć kilku zbędnych kilogramów, żeby wcisnąć się w zeszłoroczny kostium? Nie masz jednak ani czasu ani ochoty na męczenie się na siłowni i stosowanie restrykcyjnych diet?

Nie musisz wcale się głodzić i pocić, żeby poprawić swój wygląd. Jeśli do urlopu zostało ci kilka tygodni uda ci się poprawić sylwetkę, nie zmieniając drastycznie przyzwyczajeń. Przede wszystkim postaw sobie realne cele. Nie oczekuj, że będziesz chudła dwa lub trzy kilogramy na tydzień, jeśli nie chcesz nawet zrezygnować ze słodyczy czy fast foodów. Może pół kilograma tygodniowo nie brzmi tak zachęcająco, ale da ci gwarancję, że ubytek wagi nie powróci ze zdwojoną siłą.

Dieta

Popracuj także nad swoim sposobem myślenia. To od niego wiele zależy. Nie musisz wyglądać jak modelka w rozmiarze 34. Piękna możesz mieć nosząc 40, ale musisz w to uwierzyć. To od twojego podejścia w dużym stopniu zależy, jak będą cię postrzegali inni i czy będą widzieli w tobie grubaskę, czy pewną siebie piękną kobietę. Być może wcale nie musisz schudnąć, a tylko zmienić swoje mniemanie o sobie? Jeśli chcesz wyglądać dobrze musisz tak o sobie myśleć. Traktuj dobrze swoje ciało i pamiętaj o starej prawdzie, że jesteś tym, co jesz! Dlatego nie pożeraj byle czego, bo twój organizm nie będzie długo ukrywał złego traktowania. Jeśli nie odbije się to na twoim wyglądzie to na pewno na zdrowiu. Nic nie jest warte dewastowania organizmu. Przede wszystkim zadbaj, by odżywiać się zdrowo, a twoja figura po pewnym czasie stanie się odbiciem zdrowej diety.

Dietetyczne przekąski

Podczas odchudzania jednym z największych wyzwań jest ograniczenie spożywania przekąsek. Ale pokusa podjadania nie dotyczy tylko osób, które są na diecie redukcyjnej i dążą do zmniejszenia masy ciała. Jeśli nie masz problemów z dodatkowymi kilogramami, ale nie możesz pohamować się od ciągłego jedzenia możliwe, że za pewien czas możesz zauważyć nieestetyczne fałdki. Zdrowe przekąski są więc odpowiednie nie tylko podczas odchudzania, ale także w codziennej diecie. Pomagają one dbać o zdrowy i piękny wygląd sylwetki. Jeśli masz masło czasu możesz sobie przygotowywać takie posiłki wcześniej i zabierać ze sobą, na przykład do pracy.

Tutaj najlepiej sprawdzą się takie produkty jak: porzeczki, jeżyny, owoce czy chude twarogi. Najlepiej dodawać je do posiłków, które oddzielają śniadanie od obiadu i obiad od kolacji. Mają one zdolność wypełniania żołądka i sycą na długo. Zamiast dań na szybko, które są przepełnione niezdrowymi kaloriami, konserwantami i które nie dają uczucia sytości lepiej wybrać takie posiłki, które pozytywnie wpłyną na wygląd figury a dodatkowo są zdrowe i smaczne. Dobrym pomysłem jest także zjedzenie rano owsianki z ulubionymi owocami czy bakaliami. W pracy, w porze obiadowej możesz sięgnąć po sałatkę z kurczakiem i warzywami. Przed kolacją, zamiast sięgać po słodkie ciasteczka czy chipsy możesz przegryzać pyszną, chrupką marchewkę lub przygotowane samodzielnie chipsy z różnych warzyw. W internecie znajdziesz bardzo wiele ciekawych przepisów, które możesz dowolnie modyfikować.