stawianie domu

Jak w praktyce stawia się domy pod klucz?

Budowa domu to skomplikowany proces. Wymaga podjęcia wielu decyzji, porównania rozwiązań, materiałów i produktów, jak również konsultacji z wieloma specjalistami. Dużo lepszym rozwiązaniem jest budowa domu modułowego pod klucz. Jak wygląda to w praktyce?

Kiedy budowa domu pod klucz ma sens?

Jeżeli chcesz spełnić marzenie o budowie własnego domu, musisz mieć świadomość tego, ile decyzji będziesz musiał podjąć. I to nie tylko takich związanych z wyborem mebli lub koloru ścian. Projektowanie domu wymaga ustalenia rodzaju materiału, z którego dom powstanie, szczegółów instalacji hydraulicznej, elektrycznej, kanalizacyjnej i wentylacyjnej, rozmieszczenia rur, przewodów, elewacji i wiele innych. Jeśli nie koniecznie znasz się na tych rzeczach i wolałbyś zlecić całość realizacji fachowcom – warto skorzystać z usług firmy oferującej domy pod klucz w Ełku i innych miastach. Dzięki temu cały proces przebiegnie sprawnie i szybko, a Ty będziesz mógł skupić się na najprzyjemniejszej części, czyli planowaniu urządzenia i dekoracji w domu. 

Jak wygląda proces budowy domu pod klucz?

Współpraca z firmą zaczyna się od konsultacji i dokładnego wywiadu. Im więcej informacji o sobie przekażesz tym lepiej, ponieważ dzięki temu fachowcy będą mogli dostosować odpowiednie rozwiązania dla Ciebie. Liczą się wszystkie szczegóły – to jaki tryb życia prowadzi Twoja rodzina, jak spędzacie wolny czas, czy dużo gotujecie, jaką temperaturę w domu preferujecie… Dobrze, jeśli przedstawisz także swoją wizję domu oraz zarys jego projektu. Ułatwi to dostosowanie efektu ostatecznego do Twoich potrzeb. Po zaplanowaniu ilości pomieszczeń i ich rozmieszczenia będziesz musiał zatwierdzić ostateczny projekt. Po tym rozpoczyna się produkcja elementów konstrukcji oraz wykonanie na miejscu fundamentów i instalacji. Dzięki temu, że gotowe moduły trafiają na plac budowy, konieczny jest tylko ich prawidłowy montaż. Ostatnim elementem jest wykończenie ścian, podłóg i montaż stolarki, tak żebyś Ty mógł zająć się już tylko dekoracjami.