Obrabianie blachy

Jak w prosty sposób obrabiać blachę?

Blacha jest jednym z najbardziej uniwersalnych i najszerzej wykorzystywanych materiałów wykorzystywanych w budownictwie, przemyśle, motoryzacji. Jednocześnie istnieje wiele metod, które pozwalają na jej kompleksową i dokładną obróbkę.

Praktycznie nie ma branży, w której nie wykorzystuje się w tej chwili do różnych celów różnego rodzaju blach. Wśród głównych gałęzi, gdzie blachy są materiałem tak naprawdę podstawowym można wymienić:

– budownictwo i dekoratorstwo,
– motoryzacja,
– przemysł ciężki,
– szeroko rozumianą produkcję,
– rolnictwo.

Oczywiście istnieje wiele typów blach, które mają naprawdę szerokie zastosowanie, grubość, parametry techniczne, odporność na niekorzystne warunki itd. Niemniej jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał blach należy zająć się ich profesjonalną obróbką. Kompleksową pomoc w wyborze takiego sprzętu, jak giętarki dla blach otrzymamy w firmie https://polsver.pl/

Zobacz także: http://seolutions.pl/gdzie-kupic-profesjonalne-gietarki-do-blach/

Usługi CNC

Jedną z podstawowych metod obróbki blach są oczywiście wszelkiego rodzaju usługi związane z CNC. Mamy tu przede wszystkim na myśli wodne i laserowe cięcie blach, wiercenie otworów, szlifowanie, wycinanie kształtów. W przypadku bardzo grubych blach jest również możliwość ich frezowania. Wszystko to odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi, przez doświadczonych pracowników, z wykorzystaniem sterowania automatycznego, komputerowego, które gwarantuje przede wszystkim dokładność i powtarzalność.

Gięcie blach

Istnieje również zapotrzebowanie na to, aby blachy o różnej długości były w odpowiedni sposób gięte. Takie blachy są głównie wykorzystywane w budownictwie jako elementy wykończeniowe dachów, kominów, balkonów, fasad. Taki zabieg wykonywany jest na specjalnych maszynach, jak giętarka do blachy.

Zaginarka do blachy to również nowoczesne, kompleksowo działające urządzenie, którego zadaniem jest gięcie blachy w taki sposób, jak jest to przedstawione w projekcie – bez strat materiałowych, uszkodzenia blachy, bez utraty jej pierwotnych właściwości. Zaginarka to odpowiedni stół, chwytaki, belki dociskowe i belki gnące oraz odpowiednia automatyka, która steruje całym procesem. Siła gięcia jest tak duża, że z powodzeniem można poddać fachowej obróbce nawet grubszą blachę. Im lepsza maszyna oraz doświadczony operator tym lepsze efekty możemy uzyskać.