Kominek

Jak wybrać dobrej jakości pellet drzewny?

Pellet drzewny jest coraz częściej wybieranym paliwem opałowym. Jego właściwości i łatwość zakupu sprawia, że korzysta z niego coraz więcej osób. Gdzie najlepiej kupować pellet i na co zwrócić uwagę?

Co to jest pellet drzewny i jakie jest jego zastosowanie?

Pellet drzewny to paliwo z biomasy. Do jego produkcji wykorzystuje się odpadki powstałe przy obróbce drewna. Najczęściej są to wióry, trociny i zręby. Można go wytwarzać z drzew iglastych i liściastych. Jest to rozwiązanie ekologiczne i bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Ma formę granulatu — drobnych kuleczek czy wałeczków. Niewątpliwym plusem pelletu drzewnego jest to, że podczas spalania ma dużą wydajność i wartość opałowa zbliżoną do drewna. Dodatkowo po spaleniu powstaje niewielka ilość popiołu. Kupując pellet, warto zwrócić uwagę na jego jakość i skorzystać ze sprawdzonych marek, takich jak np. pellet Fabich. Daje to pewność, że właściwości opałowe będą bardzo dobre i dopasowane do użytku w piecu. Dobrej jakości pellet będzie posiadał odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego jakość oraz informujące o jego wydajności i kaloryczności. Umożliwia to porównanie pelletów różnych producentów i wybranie tego, który najlepiej będzie spełniał swoje zadanie.

Gdzie kupować pellet drzewny?

Pellet drzewny jest łatwo dostępnym paliwem. Aby go stosować, trzeba posiadać odpowiedni piec. Są one dużo wygodniejsze od pieców węglowych, ponieważ jednorazowe dosypanie pelletu pozwala wytwarzać ciepło nawet przez ponad 30 godzin. Istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić pellet w dowolnych ilościach. Najlepiej jest zaopatrzyć się w zapas bezpośrednio u sprzedawców. Aby kupić pellet w Starogardzie czy innych miastach można udać się bezpośrednio do tartaku lub zakładu, który zajmuje się jego produkcją. Można również skorzystać z zakupów internetowych. W nagłych przypadkach, gdy zabraknie pelletu, a zamówienie jeszcze nie dotarło, można zakupić go w marketach ze sprzętem budowlanym i ogrodowym.