Aparat ortodontyczny dla dorosłych

Jak wybrać najlepszy aparat ortodontyczny dla dorosłego?

W ciągu ostatnich kilku lat rozwój ortodoncji znacząco przyspieszył. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia można lepiej i bardziej komfortowo dbać o zęby stosując między innymi dedykowane aparaty ortodontyczne. Ich wyborem zajmuje się ortodonta.

Niestety coraz więcej ludzi wstydzi się swoich zębów. Nierówne, przebarwione, z ubytkami – na pewno nie zachęcają do szerokiego uśmiechania się, a tym bardziej mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzięki pomocy dobrego i doświadczonego ortodonty można w odpowiednim czasie znacząco poprawić wygląd zębów. Rozwiązaniem jest zastosowanie aparatu ortodontycznego.

Czasy, gdy mieliśmy do czynienia z typowymi aparatami ortodontycznymi już dawno minęły. Choć na rynku funkcjonują ich ulepszone wersje to dziś w gabinecie stomatologicznym np. w Warszawie otrzymamy pełną informację na temat stanu naszego uzębienia i dobierzemy aparat, który nie tylko będzie skuteczny, ale również jak najmniej widoczny.

Zobacz także: https://www.swiatmargo.pl/dlaczego-stomatologia-estetyczna-jest-taka-popularna/

Podstawą wizyta w gabinecie stomatologicznym

Korekcja wad zgryzu jest możliwa nawet w późniejszym wieku, choć oczywiście dużo lepiej jest zdiagnozować problem i podjąć działanie dużo wcześniej. Wszystko jest sprawą indywidualną i zależy od indywidualnych uwarunkowań medycznych, np. stanu kości. Samemu nie wybierzemy aparatu ortodontycznego, zrobi to za nas ortodonta w gabinecie, po wcześniejszym badaniu stanu uzębienia.

Możliwości finansowe w ortodoncji

Obecnie mamy do wyboru kilka rozwiązań, które pozwalają na osiągnięcie dobrego efektu, czyli prawidłowego ułożenia zębów. Wiele zależy tu również od naszych możliwości finansowych. Możemy zastosować tradycyjny aparat ortodontyczny, mocowany z przodu zębów, możemy również wybrać aparaty nakładkowe – tzw. Invisalign. Jedną z opcji jest również aparat lingwalny – stały, ale mocowany z tyłu zębów. Oczywiście im rozwiązanie bardziej nowoczesne i niewidoczne, tym droższe.

Aparat ortodontyczny dopasowany do naszych potrzeb

Leczenie ortodontyczne nie jest leczeniem nastawionym na bardzo szybki efekt. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie aparatu stałego, który przez całą dobą oddziałuje na zęby, sprawiając że powoli wracają na swoje miejsce. Choć jest to aparat może mniej estetyczny to charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością. Oczywiście trzeba zachować odpowiednią higienę oraz regularnie pojawiać się na wizyty kontrolne u ortodotny.