przedszkole dla dzieci z autyzmem

Jak wybrać odpowiednie przedszkole dla dziecka ze spektrum autyzmu?

Dzieci ze spektrum autyzmu posiadają dość specyficzne wymagania edukacyjne w porównaniu do swoich rówieśników i trzeba o nie odpowiednio zadbać, by prawidłowo ukierunkować ich dalszy rozwój. Z tego powodu niezwykle istotną kwestią jest wybór dobrego przedszkola. Jak więc wybrać dobre przedszkole dla dziecka ze spektrum autyzmu i gdzie takiego szukać?

Gdzie szukać przedszkola dla dziecka ze spektrum autyzmu?

Znalezienie odpowiedniego przedszkola dla dziecka ze spektrum autyzmu może być naprawdę niemałym wyzwaniem. Na szczęście na pomoc przychodzi nam internet, a dokładniej wyszukiwarka. Fraza taka jak „Przedszkole spektrum autyzmu w Warszawie” powinna sprawić, że szybko odnajdziemy przedszkola prowadzące zajęcia przystosowane specjalnie do dzieci ze spektrum autyzmu.

Jeden z wyborów to na przykład niepubliczne przedszkole Raz Dwa Trzy My z Warszawy. Jest to przedszkole integracyjne w Warszawie, które prowadzi między innym zajęcia dla dzieci ze spektrum autyzmu, ale też dla dzieci z różnego rodzaju zabuirzeniami, takimi jak zaburzenia mowy, czy też zaburzenia emocjonalne. Ponadto to przedszkole jest też przystosowane do dzieci z zespołem Aspergera.

Na co zwracać uwagę przy wyborze przedszkola dla dziecka ze spektrum autyzmu?

Gdy wybieramy dobre przedszkole dla dziecka ze spektrum autyzmu musimy zwrócić uwagę na naprawdę wiele kwestii. Najważniejsza w tym wszystkim jest odpowiednia kadra. Powinna składać się z wyspecjalizowanych pedagogów, którzy posiadają wiedzę potrzebną do pomagania dzieciom ze spektrum autyzmu w trakcie zajęć i pomagania w stymulacji ich odpowiedniego rozwoju ruchowego, emocjonalnego oraz psychicznego.

Dobrze jest także, gdy do kadry należy także psycholog oraz logopeda. Te osoby pomogą w opracowaniu planu harmonijnego rozwoju dziecka ze spektrum i są w stanie zapewnić nam, że dziecko będzie znajdować się w świetnych rękach. Kolejna bardzo ważna kwestia dotyczy grup, w których będzie znajdować się dziecko. Dzieci ze spektrum autyzmu powinny znajdować się w dość kameralnych grupach, gdzie nie będą wystawione na nieprzyjazne dla nich czynniki.