kamerka

Jaką kamerę IP do domu wybrać?

We własnym domu chcemy się czuć przede wszystkim bezpiecznie oraz komfortowo. To warunek, dzięki któremu zachowamy odpowiedni komfort psychiczny oraz fizyczny. W domach często instalujemy alarmy, mamy czujniki ruchu, inwestujemy w rolety antywłamaniowe, jak również w drzwi odporne na wyważenie. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie kamer IP. Jaką kamerę IP wybrać do domu, aby uzyskać odpowiedni efekt?

Na pewno nikt z nas nie chce we własnym domu czuć się zagrożonym. Dla wielu z nas to właśnie bezpieczeństwo jest tym elementem, na który zwracamy szczególną uwagę. Myśl o tym, że możemy wrócić do domu, odpocząć, bawić się z dziećmi, jak również spędzać czas w ogrodzie – bez ingerencji innych osób jest niezwykle ważna.

Z drugiej strony inwestujemy w różne rozwiązania, dzięki którym taki właśnie efekt bezpieczeństwa możemy po prostu osiągnąć. Po pierwsze przez osobami postronnymi chronią nas okna oraz drzwi antywłamaniowe, po drugie montujemy chociażby alarmy czy monitoring zewnętrzny. Bardzo popularnym rozwiązaniem są oczywiście wewnętrzne kamery IP, dzięki którym swobodnie możemy monitorować to, co dzieje się w domu.

Co to jest kamera IP?

Kamera IP to urządzenie, dzięki któremu możemy śledzić obraz w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do tradycyjnego monitoringu, kamery IP wykorzystują właściwości sieci teleinformatycznej, którą posiadamy w domu. Nie musimy rozprowadzać tradycyjnej instalacji, montować kamer na stałe, kupować centrali. Kamery IP wykorzystują sygnał Wifi, łączą się bezprzewodowo, są mobilne.

Dlaczego warto mieć kamerę IP w domu?

Przede wszystkim kamera IP pozwala na oglądanie pomieszczeń, nagrywanie obrazu, a więc pełni funkcję kontrolną. Kamery tego rodzaju charakteryzują się bardzo dobrą jakością obrazu i dźwięku, z powodzeniem działają w nocy, nie mają dużych rozmiarów i są lekkie. Wszystko to sprawia, że bez problemu możemy je ustawić wszędzie tam, gdzie potrzebujemy. W ten sposób w swoim zasięgu kamery mogą mieć całe wnętrze domu.

Kamery IP przydadzą się nam, gdy:

– chcemy kontrolować to, co się dzieje w domu,
– często wyjeżdżamy,
– nie mamy zaufanych osób do pilnowania domu,
– w domu jest dużo dzieci,
– mamy pod opieką osoby starsze.

Posiadanie odpowiednio skonfigurowanych kamer IP znacząco zwiększy nasz komfort życia. Obraz możemy swobodnie odtwarzać na ekranie naszego telefonu, w dowolnym miejscu i czasie. Gdy jesteśmy na wakacjach, z łatwością sprawdzimy, czy ktoś nie chodzi po domu, czy nie ma np. wycieku wody.