Jaki dalmierz laserowy wybrać? Co warto wiedzieć?

Jednym z ważnych i często niezbędnych urządzeń jest dalmierz laserowy. Ten mały sprzęt przydaje się w wielu dziedzinach życia. Jaki dalmierz laserowy wybrać? Co warto wiedzieć?

Jaki dalmierz laserowy wybrać?

Dalmierz laserowy to małe kompaktowe urządzenie pozwalające wykonywać dokładne pomiary. Formuła jego funkcjonowania opiera się na działaniu lasera. Wybierając dalmierz, warto kierować się własnymi potrzebami i tym do jakich pomiarów będzie on używany.

Zazwyczaj dalmierz wykorzystywany jest do prac wymagających częstych pomiarów. Sprawdza się przede wszystkim wśród osób wykonujących prace budowlane, jak również wśród architektów czy projektantów wnętrz. Umożliwia szybki i dokładny pomiar bez konieczności rozwijania długich taśm. Zasięg dalmierzy budowalnych mierzy od 40 do 80 metrów. Możliwe jest wykonanie pomiaru w linii prostej w każdym kierunku, dzięki czemu można mierzyć także długość lub głębokość miejsc trudno dostępnych. Warto wybrać dalmierz, który będzie niewielki i lekki. Łatwo zmieści się do torby czy nawet kieszeni, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką. Istotne jest też, żeby posiadał czytelny wyświetlacz. Dzięki temu odczyt wartości będzie łatwy nawet niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach. Niektóre z dalmierzy mają możliwość zapisywania wartości w pamięci urządzenia. Jeszcze inne oferują zmianę jednostki pomiaru na stopy, cale czy jardy.

Do czego przyda się dalmierz laserowy?

Dalmierz laserowy to urządzenie do wykonywania pomiarów. Ze względu na łatwość w użytkowaniu ten mały sprzęt przyda się zarówno w pracach domowych, jak i podczas pracy wymagającej częstego mierzenia odległości (np. na budowie lub podczas wykańczania czy projektowania wnętrz). Mierzyć można wszelkiego rodzaju powierzchnie i odległości w linii prostej. Ważne, żeby dobrze oznaczyć punkt końcowy, a podczas pomiarów nie poruszać urządzeniem. Dużą zaletą dalmierza jest to, że umożliwia  wykonywanie pomiarów w pojedynkę, bez pomocy innej osoby.

Gdzie kupić dalmierz laserowy?

Wiele sklepów z artykułami budowlanymi ma w swojej ofercie szeroki wybór różnego rodzaju sprzętów niezbędnych podczas remontu (np. wiertarka czy wkrętarka) lub podczas prac ogrodowych (np. kosiarki akumulatorowe BOSCH). Bez problemu można znaleźć w nich również dalmierze laserowe różnych marek.