branza weselna

Jakie należy mieć kwalifikacje, aby pracować w branży weselnej?

By pracować w branży weselnej, musimy składać się z wielu cech. Jakie jednak powinniśmy jednak zdobyć kwalifikacje, by odpowiednio obsługiwać wymagających klientów? Co należy zrobić, by pracować w branży weselnej?

Branża weselna w Polsce

Branża weselna w naszym kraju, mimo tego, że musiała przystopować w trakcie pandemii, znów rozwija skrzydła. Potrzebuje więc pracowników, którzy pozwolą jej przyspieszyć. Co zrobić, by zostać częścią sektora weselnego?

Salony sukien ślubnych, domy weselne, cukiernie przygotowujące torty, to tylko niektóre zakłady pracy, w których możemy szukać zatrudnienia, chcąc dołożyć cegiełkę do organizacji czyjegoś wesela. Możemy szukać pracy w pracowniach tworzących fryzury weselne, czy makijaże okolicznościowe. Pracując w tej specyficznej branży, musimy orientować się w najnowszych trendach. Z każdym rokiem mogą one się zmienić.

Sezon weselny trwa od czerwca do września. Jednak przygotowania do każdego wesela trwają miesiącami, a nawet latami. Dlatego biznes ten kwitnie przez cały czas.

W artykule https://www.wesele.com.pl/porady-chcesz_znalezc_prace_w_branzy_weselnej_zobacz_jak_to_zrobic,p,1364.html przeczytać możemy, że przed wybuchem pandemii, jego potencjał szacowano na 8 mld złotych! Mając taki potencjał przed sobą i możliwość zatrudnienia w tak różnych zawodach, mamy prawie nieograniczone możliwości wybrania ścieżki zawodowej.

Jaki jest dobry pracownik branży ślubnej?

Klient w branży ślubnej to osoba wymagająca, chcąca poczuć się jak VIP. Zmagająca się z wielkimi emocjami, które towarzyszą podczas organizacji najważniejszego dnia w życiu. Dlatego pracując przy organizacji wesel, należy być zawsze opanowanym i empatycznym. W każdej sytuacji musimy zachować spokój i mieć na uwadze przede wszystkim dobro klienta. Jest to dla niego jedyny taki dzień w życiu, dlatego musimy postarać się spełnić każde jego życzenie dotyczące tego wydarzenia.

Jak zdobyć kwalifikacje?

W zależności od zawodu, jaki chcielibyśmy wykonywać, potrzebujemy różnych kwalifikacji. Czasem nasze umiejętności i polecenia są ważniejsze od certyfikatów i dyplomów ukończenia kursów. Fotograf będzie musiał zdobyć certyfikat pozwalający na fotografowanie budynków sakralnych. Kuchnia w domu weselnym będzie musiała przechodzić regularną kontrolę sanepidu, a osoba obsługująca gości weselnych powinna posiadać aktualne badania sanepidowskie.

Jeśli chcemy zostać wedding plannerem, nie musimy wcale iść na kurs. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy na zajęcia doszkalające się wybrali.

Branża ślubna to ogromna machina, gdzie liczą się kontakty i dobre opinie poprzednich klientów. To dzięki nim będziemy mieli pracę w następnych sezonach. Teraz gdy wiele osób z powodu pandemii przekwalifikowało się, branża może mieć problemy. Może zacząć brakować rąk do pracy i obsługi gości. Jest to dla nas szansa. Mamy miejsce do tego, by zacząć pracę w branży weselnej. Mnogość zawodów pracujących dla Pary Młodej może nas zaskoczyć. Wykorzystajmy potencjał, który w niej drzemie!