stomatologia

Jakie usługi oferują dentyści?

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo ważna i wymaga regularnych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Zakres ich usług może być bardzo różny. Jakie usługi oferują dentyści?

Dlaczego dbanie o higienę jamy ustnej jest ważne?

Higiena jamy ustnej to złożony proces, który łączy w sobie zarówno codzienne dbanie o zęby, jak i regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych. Zadbane zęby nie tylko wpływają na aparycje człowieka, ale pozwalają dłużej zachować młody wygląd. Prawidłowe dbanie o jamę ustną to przede wszystkim codzienne szczotkowanie zębów. Należy zadbać o dobór szczoteczki i pasty do własnych potrzeb.

Dentyści w Szczawnie-Zdroju i każdej innej miejscowości zalecają także korzystanie z płynów do higieny ustnej, nici lub irygatorów. Pozwalają one dokładnie wyczyścić przestrzenie między zębami, gdzie najczęściej dochodzi do rozwoju bakterii powodujących próchnicę. Regularnie co 6 miesięcy zaleca się wykonywanie przeglądów dentystycznych. Pozwala to na szybkie wykrycie wszelkich ubytków. Dentysta może również przeprowadzić dokładne czyszczenie i usunięcie kamienia.

Jakie usługi oferują gabinety dentystyczne?

Dbanie o uzębienie to nie tylko leczenie próchnicy. Wiele gabinetów współpracuje z kilkoma specjalistami, dzięki czemu podczas regularnych wizyt istnieje możliwość skorzystania z pomocy specjalistów różnych dziedzin stomatologii, a to pomaga w rozwiązaniu wszelkich problemów z uzębieniem. Periodontologia to dział stomatologii pomagający w schorzeniach dziąseł i przyzębia.

Chirurgia stomatologiczna jest niezbędna, gdy zajdzie konieczność usunięcia chorego zęba, lub przygotowania przestrzeni w jamie ustnej pod protezę. Protetyka w Szczawnie-Zdrojuto dziedzina zajmująca wypełnianiem braków uzębienia, poprzez przygotowywanie odpowiednich protez lub nakładek. Ortodoncja pomaga w leczeniu wad zgryzu, do czego wykorzystuje się aparaty tymczasowe lub stałe. Dostępność wszystkich specjalizacji w jednym miejscu umożliwia kompleksowe leczenie oraz znacznie przyspiesza i ułatwia cały proces.