Jakie usługi wykonuje wulkanizator w Poznaniu?

Wulkanizacja to wciąż lukratywny biznes, który różni się jednak znacznie od tego  co pamiętają nasi dziadkowie. O ile kiedyś zawód wulkanizatora dotyczył głównie naprawy opon, o tyle teraz łączy w sobie wiele różnych usług, od wymiany opon, przez renowację felg, na serwisie klimatyzacji kończąc. Przedstawiamy listę usług wulkanizacyjnych, z których najczęściej korzystają mieszkańcy Poznania.

Wulkanizacja Poznań – więcej niż naprawa opon

Zapytaliśmy  wulkanizatorów z ponad  50 zakładów znajdujących się w Poznaniu lub jego bliskich okolicach o najczęściej przeprowadzane usługi. Nie było zaskoczeniem, że we wszystkich punktach to wymiana opon okazała się najpopularniejszą odpowiedzią. To jednak nie jedyna usługa jaką oferuje współczesna wulkanizacja Poznań, a właściwie jego mieszkańcy dobrze to pokazuje. Wiele osób odwiedza lokalnego wulkanizatora w celu utylizacji starego ogumienia. Zdarzają się też tacy, który wciąż potrzebują naprawić uszkodzoną oponę. Co ciekawe jednak, najpopularniejsze usługi wcale nie wiążą się bezpośrednio z oponami.

Renowacja i regeneracja felg popularna wśród poznaniaków

Jedną z najbardziej popularnych usług jakie świadczą wulkanizatorzy z poznania jest prostowanie felg. Wynika to z coraz częstszego stosowania felg aluminiowych, które są bardziej miękkie, a tym samym podatniejsze na uszkodzenia niż obręcze stalowe. Alufelgi są też odpowiednio droższe, dlatego nic dziwnego, że poznańskiego kierowcę, bardziej niż zakup nowych, interesuje regeneracja felg Poznań to bowiem miasto ludzi oszczędnych.

Serwis klimatyzacji? Czemu nie!

Lwia część zakładów oponiarskich w Poznaniu posiada na wyposażeniu sprzęt przeznaczony do serwisowania układu klimatyzacji samochodowej. Nic więc dziwnego, że wielu klientów korzysta z takiej usług jak kompleksowa diagnostyka, nabijanie czynnikiem czy odgrzybianie. Daje to zakładom wulkanizacyjnym dywersyfikacje dochodów i pozwala prężnie funkcjonować nawet poza sezonem wymiany opon.

Przechowalnia opon – oszczędność miejsca

Wśród usług, które cieszą się dużą popularnością wśród poznańskich klientów zakładów wulkanizacyjnych jest też sezonowe przechowywanie opon i kół. Przechowywanie ogumienia wymaga od wulkanizatora posiadania odpowiednio przygotowanej powierzchni magazynowej. Najczęściej jest to wynajęta hala lub zaplecze zakładu.

Drobne naprawy mechaniczne

Drobne naprawy mechaniczne jak wymiana żarówek, akumulatora czy wycieraczek to powszechnie wykonywane usługi w dziesiątkach warsztatów wulkanizacyjnych w całej Polsce. Poznań nie stanowi tu różnicy, a tego rodzaju serwis pozwala w rocznym rozrachunku zarobić nawet kilka tysięcy złotych.

Podsumowanie

Z roku na rok zakres usług świadczonych przez wulkanizatorów coraz bardziej się powiększa. Nic w tym dziwnego i prawdopodobnie kwestia kilku lat jest pełna integracja zakładów wulkanizacyjnych w kompleksowe ośrodki mechaniki. Stanowi to jednak zagrożenie dla małych lokalnych warsztatów, które mają ograniczone warunki do rozwoju.