porady prawne

Kancelaria prawna – jakie usługi może zaoferować firmom?

Przedsiębiorcy prowadzący własny biznes muszą pamiętać o tym, by przestrzegać obecnie obowiązujących norm prawnych. W realizacji tego obowiązku mogą wspierać ich kancelarie prawne. Jakie usługi świadczą kancelarie adwokackie i radcowskie na rzecz klientów biznesowych?

Prowadzenie firmy związane jest z koniecznością spełniania wielu wymogów prawnych. Brak podążania ścieżką prawa może spowodować poważne problemy dla firmy, między innymi nałożenie na nią kar, a nawet może spowodować zasądzenie najwyższego wymiaru kary – pozbawienia wolności.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej w prowadzeniu firmy?

Właściciel firmy nie musi znać się na prawie, lecz musi go przestrzegać. Właśnie dlatego wtedy, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto zdecydować się na pomoc prawnika, który ma w tym zakresie większe doświadczenie.

Po pomoc kancelarii warto zwrócić się wtedy, gdy przedsiębiorca:

  • Nie wie, jak rozwiązać dany problem pod kątem prawa,

  • Musi przygotować dokumenty o charakterze prawnym,

  • Ma problemy z odzyskaniem długów od dłużników,

  • Chce dochodzić swoich praw przed sądem,

  • Został pozwany.

Usługi prawne dla firm – co oferują kancelarie?

W kancelariach prawnych przedsiębiorcy mogą skorzystać z pełnej gamy usług dedykowanych dla biznesu. Wśród nich znajdują się między innymi:

Poradnictwo prawne

Usługa polegająca na udzielaniu porad prawnych w danym zakresie, na przykład prawa pracy, prawa gospodarczego czy prawa zamówień publicznych.

Sporządzanie pism

Prawnik może przygotować dla klienta różne rodzaje pism, na przykład pozwy, odpowiedzi na pozwy, regulaminy, statuty, umowy i inne.

Opiniowanie umów

Usługa ta pozwala na uzyskanie opinii na temat podpisanej już lub dopiero przygotowanej umowy, którą firma ma podpisać. Pozwala na uniknięcie ryzyka związanego z nieprawidłowo skonstruowaną umową.

Reprezentacja klienta

Prawnik może reprezentować swojego klienta przed urzędami oraz przed sądami różnych instancji.

Uczestnictwo w negocjacjach

Prawnik pomoże swojemu klientowi w uzyskaniu odpowiedniej pozycji negocjacyjnej i korzystnego efektu negocjacji.

Windykacja długów

Wiele kancelarii prawnych prowadzi także usługi w ramach windykacji długów, czyli pomagają one swoim klientom w dochodzeniu należności od dłużników. Windykacja długów może odbywać się polubownie, ale kancelaria może także pomóc w odzyskaniu długów drogą sądową.

Gdy potrzebna jest sprawdzona przez firmy kancelaria prawna Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ są jednym z tych miast na Śląsku, gdzie na przedsiębiorców czeka szeroka gama usług świadczonych przez najlepszych adwokatów oraz radców prawnych.