usg stawow

Kiedy należy zgłosić się na USG stawów?

Dobry stan stawów jest niezwykle ważny dlatego gdy pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy ich dotyczące dobrym pomysłem może być się udanie do lekarza w celu wykonania USG stawów. W ten sposób można upewnić się, że są one w dobrym stanie lub poznać źródło problemu i móc rozpocząć leczenie tak by odzyskać pełną zdolność ruchową.

USG stawów – co to za badanie?

Badanie takie jak USG stawów w Pruszkowie jest dosyć często zapomniane. Wykorzystanie ultrasonografu w celu poznania stanu stawów może być jednak niesamowicie opłacalne i pozwolić na poznanie powodów na przykład bólu, czy też tego, że staw jest opuchnięty bądź zaczerwieniony.

To, że o USG stawów czasem pacjenci zapominają wynika z tego, że główne skojarzenie z badaniem USG to badania ginekologiczne w Pruszkowie. Są one jednak jednym z wielu rodzajów badań USG, gdyż są również wykonywane badania USG jamy brzusznej, serca, tarczycy, prostaty, jąder, układu moczowego, tkanek miękkich, czy też tak zwane USG dopplerowskie, które jest badaniem żył i tętnic.

Kiedy zaleca się wykonanie USG stawów?

Badanie takie jak USG stawów zalecane jest przede wszystkim w wypadku wszelakich obrzęków, zaczerwienień czy też urazów stawów takich jak staw skokowy, kolanowy, biodrowy, barkowy, łokciowy czy też nadgarstka. Są to najczęstsze stawy badane za pomocą USG stawów.

Dodatkowo wskazania do wykonania badania USG to również reumatoidalne zapalanie stawów, czy też jakikolwiek stan zapalny stawu, sytuacja, w której dany staw był w przeszłości operowany czy też gdy wykryto w nim za pomocą badania palpacyjnego guzy oraz torbiele.

Gdzie szukać USG stawów?

Gdy czujemy, że może nam być potrzebne badanie takie jak USG stawów to warto zgłosić się do gabinetu lekarskiego wykonującego takie badania. Dobrym pomysłem może być również udanie się wpierw do lekarza pierwszego kontaktu, który obiektywnie oceni, czy faktycznie potrzebujemy takiego badania. Dodatkowo w ten sposób jeśli faktycznie występują wskazania do wykonania USG stawów często można liczyć na otrzymanie skierowania.