makijaz permanentny

Kiedy warto wykonać makijaż permanentny?

Często malujesz kreski na powiekach? A może podkreślasz usta za pomocą konturówki oraz pomadki? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z zabiegu makijażu permanentnego. Na czym dokładnie polega taka procedura? Jakie daje efekty? Kiedy warto się na nią zdecydować?

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż trwały, inaczej makijaż permanentny to rodzaj makijażu podobnego do tatuażu, który polega na wprowadzeniu pigmentów pod skórę. Dzięki niemu można uzyskać trwały i estetyczny efekt bez konieczności systematycznego malowania się.

Obecnie stosowane są różne techniki makijażu permanentnego w zależności od tego, na jakim obszarze twarzy są one prowadzone. Stosowane są w ich trakcie różne kolory pigmentów, które można także dobrać do własnego gustu i oczekiwanego efektu.

Rodzaje makijażu permanentnego

Do kategorii jak makijaż permanentny zaliczane są przede wszystkim poniższe rodzaje makijażów:

  • makijaż permanentny oczu – najczęściej polega na wykonaniu widocznych kresek na górnych powiekach, dzięki którym można zaznaczyć ich linię
  • makijaż permanentny brwi – polega na wykonaniu tatuażu w miejscu brwi, aby je zagęścić, nadać im ciemniejszy kolor albo zrekonstruować je
  • makijaż permanentny ust – polega na wykonaniu zarysowania konturu ust oraz na zastosowaniu pigmentów na obszarze czerwieni wargowej

Makijaż permanentny – kiedy warto go wykonać?

Wykonanie zabiegu jak makijaż permanentny jest związane z wieloma zaletami i decyduje się na niego obecnie wiele osób, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie bez wysiłku.

Makijaż ten jest dużym ułatwieniem, ponieważ pozwala on na atrakcyjny wygląd przez całą dobę, nawet bez konieczności wykonywania makijażu. Musi być on jednak wykonany bardzo dokładnie i odpowiednio dobranymi pigmentami, aby efekt był jednocześnie widoczny, ale również naturalny i nieprzesadzony.

Bardzo często makijaż permanentny prowadzony jest również przez te osoby, które straciły brwi, na przykład na skutek wypadków, chorób. Wtedy można odtworzyć ich wygląd.

Bezpieczny makijaż permanentny Gdynia – https://laserline.pl/makijaz-permanentny/ z dostępnymi ofertami gabinetów prowadzących ten zabieg w Gdyni można zapoznać się na ich stronach internetowych.

Jaki efekty daje makijaż trwały?

Najczęściej makijaż permanentny pozwala na uzyskanie szybko widocznych efektów, ale wymaga on często dodatkowych poprawek po jego wykonaniu.

Zazwyczaj efekt utrzymuje się przez kilka lat, co zależne jest od rodzaju prowadzonego makijażu oraz od stosowanych do jego wykonania pigmentów.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Najlepiej wybrać sprawdzony gabinet posiadający pozytywne opinie. Dzięki temu można mieć pewność, że zabieg będzie wykonany prawidłowo i da optymalne efekty.