koszula meska

Koszula – must have każdej męskiej szafy

Moda męska, tak jak każda inna dziedzina mody, cechuje się dość dużą, choć mniejszą niż w przypadku mody damskiej dynamiką. Zmieniające się z sezonu na sezonu trendy, to jednak tylko swego rodzaju wyznacznik dla jej największych miłośników odnośnie tego, czego noszenie będzie mniej, a czego bardziej trendy. Zdecydowana większość męskiej społeczności to jednak fani klasyki i sprawdzonych rozwiązań, a te dwa stwierdzenia to zdecydowanie najlepsza definicja koszuli, jednego z fundamentów męskiej garderoby. 

Niezbędnik w szafie każdego mężczyzny – koszula 

W przypadku mężczyzn, niezależnie od tego czy indywidualne preferencje dotyczące stylu kierują się bardziej ku temu co określa się jako eleganckie, czy też może bardziej casualowe, każdy z nich posiada w swojej szafie przynajmniej jedną koszulę. Jest to absolutny niezbędnik, czy to w przypadku oficjalnych wyjść, chociażby rozmowy o pracę, poważniejszych biznesowych spotkań, bądź imprez okazjonalnych. Chcąc czy nie chcąc, ten element garderoby w takich okolicznościach jest absolutnie wymagany. Dla tych, którzy lubią go wykorzystywać i chcieliby to robić nie tylko raz na jakiś czas, idealnym wyborem będzie koszula w kratę męska. Śmiało można używać jej do komponowania codziennych stylizacji, które nie będą sprawiać wrażenia zbyt oficjalnych i przesadzonych. Z pewnością ku uciesze większości mężczyzn, jest to ubranie które można określić mianem bardzo praktycznego. Wystarczy zakupić dwa jego warianty, z długim i krótkim rękawem, odpowiednich na kolejno zimę i lato i przez cały rok komponować je z jeansami, joggerami, czy też innymi spodniami czy dodatkami. Na zupełnie niezobowiązujące i luźne wyjścia można połączyć z rozpiętą koszulą w kratę T-shirt, sportowe obuwie i wygodne spodnie. 

Mnogość dostępnych opcji 

Producenci światowych modowych marek zadbali o to aby oferta w dziedzinie męskich koszul obfitowała w przeróżne opcje. Multum wzorów, kolorów, faktur, a także materiałów sprawia iż wybór faworytów nie jest wcale taki prosty. Dla tych, którzy są minimalistami zdecydowanie lepszą opcją będzie skierowanie wzroku na koszule w nieco bardziej stonowanych barwach. Ten rodzaj łatwiej wystylizować i połączyć z większą ilością innych elementów garderoby. Warto również zwrócić uwagę na wzór, w przypadku kraty szeroko rozstawionej kolory bardziej rzucają się w oczy – natomiast te węższe sprawiają wrażenie dużo bardziej stonowanych i mniej krzykliwych. Z kolei ci panowie, których nudzą sprawdzone rozwiązania i lubią wyróżniać się z tłumu, mogą sięgnąć po koszule w intensywnych kolorach i zestawiać je na bazie kontrastów. Ciekawym urozmaiceniem może być również sięgnięcie po model koszuli mającej łaty na łokciach. Należy zwrócić uwagę także na fasony – mężczyźni którym zależy na tym aby koszula była dobrze dopasowana, powinni zakupić wariant slim. W kwestii tego, co powinno widnieć na metce idealnej koszuli niezaprzeczalnie jest to bawełna. Materiał ten sprawi, że podczas cieplejszych dni skóra będzie mogła oddychać.