zakupy

Kupować tanio i dużo czy mało i drogo?

Bardzo często zdarza się, że kupujemy cały czas, ciągle, jak tylko nadarzy się okazja i potem nie może nam się zamknąć szafa? Znasz to uczucie? Bo ja tak. Pytanie tylko czy jest sens gromadzić aż tyle rzeczy. Buszujemy po wyprzedażach, szukamy na promocjach i przez to kupujemy mnóstwo ciuchów.

Mamy swoje stałe miejsca odwiedzania, czasem nawet będąc w galerii nie odwiedzamy nowych sklepów tylko te, które znamy i w których kupujemy najczęściej. Drugi typ osobowości każe nam myśleć bardziej praktycznie i kupować rzeczy droższe, ale które będą na dłuższy okres. Takie osoby mają tylko potrzebne rzeczy, dzięki temu dużo miejsca w szafie.

Kupować tanio i dużo

Pytanie którym typem osobowości jesteś-taką będziesz miał szafę, a tak na poważnie to jedni często zmieniają ciuchy, przez co nie opłaca im się kupować drogich rzeczy, bo za rok czy dwa już się ich w szafie nie zobaczy. Z drugiej strony koszt kupowania 4 par spodni, które się szybko zniszczą równa się 1 parze a dobrej, która starczy na lata. To myślenie ludzi praktycznych. Lepiej zainwestować w rzecz, która zniszczeniu nie ulegnie tylko mieć ją na lata. Znam w swoim otoczeniu ludzi i takich i takich. Jednym nie opłaca się wydawać forsy na ciuchy więc kupują w różnych sklepach, z odzieżą używaną, na wyprzedażach, targach, butikach, inni wolą markowe sklepy. Sama jestem typem często zmieniającym swoje ubraniowe wyposażenie, chętnie buszują po sklepach, chociaż nie lubię długich zakupów. Zależy co kto lubi i na co komu pozwala kieszeń. Być może myślenie młodych ludzi zmieni się po wkroczeniu w sferę dorosłości, założenia rodziny, pracy itd. Wtedy będzie się inaczej patrzyło na pewne sprawy.