Kwasy w kosmetykach nawilżających

Kosmetyki nawilżające bardzo często opierają swoje działanie na zawartych w nich kwasach, które działają dobroczynnie na skórę. Najczęściej w kremach, serum czy maseczkach można spotkać kwas hialuronowy, kwas traneksamowy i kwasy AHA. Wszystkie one wspomagają nawilżanie, łagodzą stany zapalne i rozjaśniają skórę, działając depigmentująco i redukując przebarwienia różnego rodzaju. Można je stosować nawet w przypadku skóry problematycznej.

Kwas traneksamowy czy hialuronowy bardzo często można spotkać w dermokosmetykach. Są to produkty, które swoim składem bardziej przypominają leki niż kosmetyki. Dzieje się tak dlatego, że do ich stworzenia przyczynili się dermatolodzy, chemicy i inni naukowcy, a samo działanie dermokosmetyków zostało przebadane klinicznie. Są hipoalergiczne i nie zawierają w swoim składzie konserwantów, które mogłyby podrażniać.

Kwas traneksamowy w kosmetykach

Kwas traneksamowy w kosmetykach działa kompleksowo na cerę i sprawia, że staje się ona widocznie młodsza. Ma potwierdzoną skuteczność rozjaśniania przebarwień, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, a nawet może być stosowany w przypadku różnego rodzaju alergii czy pokrzywek. To doskonała metoda niwelowania objawów trądziku różowatego. Wykazuje działanie nawilżające, ujędrnia i rozświetla skórę. Wykorzystywany jest zarówno w kremach, jak i peelingach, boosterach, a w linii TRX marki Sesderma można znaleźć nawet preparat do mikronakłuwania w formie mgiełki i nanomaskę na biocelulozie.

Kosmetyki nawilżające z kwasem hialuronowym

Kosmetyki nawilżające z kwasem hialuronowym działają także przeciw przeciwzmarszczkowo. Stosowanie ich pozwala zatrzymać w skórze wodę i nie dopuścić do przesuszenia cery. Aby zwiększyć skuteczność produktów zawierających kwas hialuronowy, należy zadbać o ich regularne stosowanie. Odpowiednio nawilżona skóra jest mniej podatna na tworzenie się zmarszczek i utratę jędrności. Produkty z kwasem hialuronowym niekiedy łączą jego działanie z kwasem traneksamowym, np. w linii HIDRADERM TRX. Dzięki temu redukują także przebarwienia. Można je stosować niezależnie od wieku, rodzaju skóry i pory roku.