Korzystanie z usług lawet to nierzadko konieczność. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku awarii samochodu. Jednak, zanim zdecydujemy się na wynajęcie takiej usługi, warto zastanowić się, co wpływa na jej koszt usług i jakie czynniki musimy uwzględnić.
Rodzaj lawety
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na koszt wynajmu lawety jest jej rodzaj. Lawety dzielą się przede wszystkim na dwa typy: hydrauliczne i platformowe. Lawety hydrauliczne to te, które posiadają mechanizm podnoszenia i opuszczania, co ułatwia załadunek i rozładunek auta. Lawety platformowe to natomiast te, które mają płaską powierzchnię ładunkową i wymagają dodatkowego sprzętu do załadunku. Lawety hydrauliczne są zwykle droższe od platformowych, ze względu na ich funkcjonalność i wygodę. Jeżeli znajdziesz się w sytuacji, kiedy skorzystanie z lawety okazuje się konieczne, obowiązkowo sprawdź zawartość frazy laweta 24h.
Odległość
Innym istotnym czynnikiem wpływającym na koszt wynajmu lawety jest odległość, jaką musi ona przebyć. Wynajęcie lawety na krótką odległość jest zazwyczaj tańsze niż na dłuższą. W przypadku, gdy laweta musi pokonać wiele kilometrów, cena usługi może znacznie wzrosnąć. Warto zwrócić uwagę na to, że w niektórych przypadkach koszty mogą być zależne od strefy, w której znajdujemy się lub do której musimy się przemieścić. Jeżeli awaria ma miejsce w okolicach Opola, a zwłaszcza podczas jazdy po autostradzie A4, koniecznie sprawdź frazę holowanie aut w Opolu.
Rodzaj ładunku
Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na koszt wynajmu lawety jest rodzaj ładunku, który musimy przetransportować. W przypadku przewożenia samochodu osobowego koszt wynajmu lawety będzie zazwyczaj niższy niż w przypadku przewożenia większego pojazdu, takiego jak samochód dostawczy czy ciężarówka. Co więcej, w przypadku przewożenia cięższych ładunków, cena usługi również wzrasta, ponieważ lawety muszą być wyposażone w specjalistyczne zabezpieczenia i systemy hamulcowe, co jest kosztowne.