Autostrada

Laweta na A1 – kiedy jest niezbędna?

Niespodziewana awaria na trasie może przytrafić się każdemu, samochód to maszyna jak każda inna więc może ulegnąć awarii. Co jednak zrobić, gdy awaria auta będzie na takiej drodze jak A1? Wtedy koniecznie trzeba zadzwonić po pomoc drogową. Każda awaria w takim miejscu będzie wiązała się z koniecznością z korzystania z lawety. Warto również pamiętać, że na drogach takich jak A1 prawo kategorycznie zabrania holowania, za takie coś można dostać wysoki mandat lub sprawić, że jest się zagrożeniem dla innych kierowców. Co jeszcze warto wiedzieć o korzystaniu z lawety na A1?

W jakich przypadkach laweta jest niezbędna?

Tak jak wcześniej napisane wezwanie pomocy drogowej w momencie, w którym auto uległo awarii na drodze A1, jest obowiązkowe, chyba że upora się z usterką samemu, wtedy nie będzie konieczności dzwonienia po lawetę. Przy awarii auta warto korzystać z firm, które mają duże doświadczenie w transporcie lawetą, laweta na A1 w Gdańsku słynie ze swojej niezawodności i szybkości w działaniu, co jest bardzo dużą zaletą w przypadku takich awarii. Do najczęściej występujących przyczyn ze skorzystania z lawety na A1 należą brak paliwa w baku, uszkodzenie opon bądź opony, a nie posiada się zapasowej, problemy z układem kierowniczym bądź hamulcowym, problemy z uruchomieniem silnika lub różnego rodzaju wycieki oleju czy płynu chłodniczego.

Co jeszcze warto wiedzieć o konieczności pomocy lawety na A1?

Pomoc drogowa w Gdańsku nie tylko zapewni holowanie, udzieli również pomocy, która może okazać się kluczowa do naprawy awarii, co przełoży się na dalszą jazdę własnym autem po autostradzie bez konieczności holowania. Do takich usług na miejscu należą usługi wulkanizacyjne, czyli wymiana bądź naprawa opon, naprawy mechaniczne lub elektryczne, które da się wykonać na miejscu. Do kolejnych usług wykonywanych na miejscu należą pomoc w rozruchu akumulatora auta oraz awaryjne otwieranie samochodu, może się tak zdarzyć podczas zatrzaśnięcia kluczyków w aucie.