spodnie dresowe

Letnie stylizacje na miasto – męskie spodenki dresowe to dobra opcja!

Lato jest niewątpliwie niezwykłą porą roku. W Polsce bywa niesamowicie upalne, a czasem chłodne i deszczowe z okresami przejaśnień. Między innymi z tego powodu wybór stylizacji letniej może przysporzyć nieco kłopotów. Jednak stosując się do zaleceń i wskazówek zawartych w tym artykule, kompletowanie letniej stylizacji nie powinno stanowić najmniejszego problemu. W tym sezonie spodenki dresowe męskie będą szczególnie często widoczne na ulicach polskich miast, warto więc wybrać takie, których estetyka i jakość będą na najwyższym poziomie!

Dres na lato? Czemu nie!

Wydawać by się mogło, że latem próżno szukać dresów w letnich stylizacjach. Jest to jednak stwierdzenie mylące – dresy są nie tylko chętnie zakładane latem, ale także są coraz częściej noszone z wyjątkowym wyczuciem stylu. Mogą bowiem, wbrew obiegowej opinii, być bardzo eleganckie, jeśli tylko się wie, jak komponować spodenki dresowe męskie z innymi elementami garderoby, czyli z butami, koszulkami i dodatkami w postaci okularów przeciwsłonecznych. Więcej na ten temat dowiesz się, czytając ten artykuł o stylizacjach z męskimi spodenkami dresowymi.

spodenki krotkie

Białe spodenki dresowe męskie

Należy oczywiście pamiętać, że spodenki dresowe o krótkich nogawkach są zazwyczaj wyróżnikiem stylizacji casualowych i w takiej roli sprawdzają się najlepiej. To oczywiście nie jest równoznaczne z tym, że nie można takich spodni nosić do lnianych koszul czy nawet butów o nieco formalnym charakterze. Możliwe jest to właśnie wtedy, kiedy danej osobie zależy na silnym kontraście pomiędzy poszczególnymi elementami garderoby. Są to zdecydowanie stylizacje polecane mężczyznom niebojącym się eksperymentowania i odważnym w poszukiwaniu swojego gustu i stylu. Proponujemy np. białe spodenki dresowe męskie z troczkami i podwiniętymi mankietami zestawić z monochromatyczną koszulą lnianą i jeansową kataną oraz materiałowymi espadrylami.

spodenki

Dresowe krótkie spodenki męskie moro

Gdzie iść w dresowych spodniach, czyli słowo o zaletach ich noszenia

Nie da się ukryć, że spodnie dresowe, czy to spodenki męskie szorty przed kolano wykonane z tkaniny dresowej, czy to spodenki dresowe męskie o długości za kolano, zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie noszącej je osoby. Jest to więc odzież niesamowicie wygodna, ale to nie jedyna zaleta wynikająca z ich noszenia. Do innych zalet należy zaliczyć:

  • swobodę ruchów: spodnie wykonane z dresu nigdy ich nie krępują, o ile są właściwie dobrane pod względem rozmiaru;
  • uniwersalność: dzięki takim spodenkom z łatwością stworzymy stylizację do wyjścia na miasto, gdy żar leje się z nieba, a zależy nam na przewiewności;
  • różnorodność: dresy to nie tylko jeden rodzaj materiału, ale wiele jego rodzajów, które można dowolnie dostosowywać do własnych preferencji i upodobań.

Mając na uwadze powyższe, możemy z całą stanowczością powiedzieć, że męskie spodenki dresowe to nie tyle dobra opcja na lato, ile opcja wręcz idealna. Przykładowa stylizacja może wyglądać następująco: dresowe spodenki w białym kolorze, równie biały T-shirt, okulary przeciwsłoneczne, słomkowy kapelusz i japonki. Idealna stylizacja, która ochroni nas przed promieniami słonecznymi, nie przegrzeje naszego ciała i pozwoli delektować się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu.

Nie bójmy się eksperymentować, łączyć różnych rodzajów ubrań i korzystać z dobrodziejstwa, jakim są dresy. Warto – zaręczamy!