Sposób w jaki media przedstawiają informacje nie zawsze jest rzetelny. O tym, że jedną informację można przedstawić na dziesięć różnych sposobów, ludzie pracujący w mediach doskonale wiedzą. Telewizja używa dodatkowo przekazu obrazowego, co może wzmocnić ważność informacji, która zostaje przekazana widzom.
W zależności od preferencji władz danej stacji są to informacje pochlebne politykom, czy takie, które demaskują nieszczere zamiary ludzi rządzących krajem. Dziennikarz często nie ma szans na poprowadzenie własnego programu tak jak on sam uważa za stosowne, a jedynie musi się stosować do nakazów i ram narzuconych z góry. Każdą informację warto przepuścić przez różne filtry zanim wyrobi się własne zdanie. Warto takie informacje sprawdzać w różnych źródłach.
Media – spojrzenie na sytuację z różnych perspektyw
Pozwala to na spojrzenie na sytuację z różnych perspektyw. Każdy człowiek posiada własny mózg, który pozwala mu samodzielnie myśleć, więc warto korzystać z tej możliwości. Radio musi stawiać na przekaz, który słuchacze słyszą. Aby przekazać im informację, muszą ująć ją w sposób zrozumiały dla kogoś, kto słucha radia i prawdopodobnie jednocześnie wykonuje inne czynności. Muszą znaleźć sposób, aby zdobyć jego zainteresowanie i skupienie. Łatwiej mają przedstawiciele telewizji, których przekaz wsparty jest obrazem. Dla widza to dodatkowe niebezpieczeństwo, ponieważ obraz sprawia, że wyłapuje on podświadomie dodatkowe informacje, które nie są powiedziane wprost, a jedynie zasugerowane. Dzisiaj stacje telewizyjne, zwłaszcza te prywatne, ale nie tylko, pozwalają sobie na wspieranie konkretnych partii politycznych, pośrednio lub w sposób bezpośredni.