Mobilny serwis tir – na czym polegają jego usługi?

Niespodziewana awaria, czy też przebita opona potrafi skutecznie sparaliżować działanie danego samochodu ciężarowego. Z racji na to, że ma on jednak terminy do dotrzymania warto jest by naprawić go jak najszybciej. Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z mobilnego serwisu tir. Na czym dokładnie polegają jego usługi?

Jak wygląda praca mobilnego serwisu tir?

Przede wszystkim warto zacząć od czasu pracy. Mobilny serwis tir w Miechowie pracuje przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Dzięki temu może on pomagać swym klientom niezależnie od pory dnia i nocy, co jest niezwykle ważne w przypadku samochodów ciężarowych. Gdy otrzyma on wezwanie wykwalifkowani pracownicy jadą na miejsce, gdzie stoi uszkodzony tir.

Na miejscu z kolei wszystko rozpoczyna się od diagnostyki. Po tym pracownicy mogą ocenić czy konieczne będzie holowanie tir w Szczekościnach, czy też uda się naprawić usterkę na miejscu. Z miejsca dostępne są takie usługi jak wymiana opon, naprawa układu hamulcowego, prostsze naprawy jednostki napędowej czy też reperowanie układu pneumatycznego.

Dlaczego warto skorzystać z mobilnego serwisu tir?

Opóźnienia nie są mile widziane w żadnej branży, lecz w transporcie zwraca się na nie szczególną uwagę. Dlatego wszelkie nieprzewidziane awarie to spory problem dla firm transportowych. Można jednak na nie zaradzić po prostu korzystając z mobilnego serwisu tir. W ten sposób samochód ciężarowy może wrócić na trasę w ciągu kilku godzin, a czasem nawet i w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut.

Gdzie znaleźć dobry mobilny serwis tir?

Podobnie jak w wypadku stacjonarnego warsztatu mobilny serwis tir również powinien być uważnie prześwietlony. Od tego czy zatrudnia on wykwalifikowanych pracowników zależy bowiem często nie tylko to, czy samochód ciężarowy będzie w stanie ruszyć dalej, ale też to czy jest on bezpieczny. Jeśli na przykład naprawa hamulców będzie wykonana nieprawidłowo to stwarza to ogromne znaczenie dla kierowcy i otoczenia. Dlatego serwisu warto szukać w internecie i uważnie przeglądać tam opinie na temat każdego z mobilnych serwisów tir.