wystroj wnetrz

Modne płytki ceramiczne – co warto wybrać do łazienki i kuchni?

Jakie płytki ceramiczne są obecnie najbardziej popularne? Sprawdź razem z nami przegląd najpopularniejszych wzorów i wybierz idealne płytki do swojej łazienki albo do kuchni!

Płytki z nierówną fakturą

Jednym z największych hitów wśród płytek ceramicznych są obecnie te, które charakteryzują się nierówną fakturą i szkliwieniem. Takie płytki dają wrażenie robionych ręcznie i idealnie wpisują się w popularne teraz wnętrza w stylu boho, klasycznym, czy skandynawskim.

Tego typu płytki świetnie wyglądają na ścianach. Często są one montowane nad blatami kuchennymi, ale również sprawdzą się w łazienkach.

Poszukującym takich wzorów na pewno przypadną do gustu płytki włoskie Marazzi – http://domhit.katowice.pl/marazzi_plytki z najnowszej kolekcji, w których znajdują się tego rodzaju wyroby w różnych kolorach, między innymi klasycznej bieli oraz butelkowej zieleni.

Płytki imitujące kamień

Nadal bardzo popularne są płytki imitujące kamień. Stanowią tańszą alternatywę dla płytek kamiennych, dlatego wybierane są bardzo często przez klientów, których interesują efektowne przestrzenie w klasycznym, ponadczasowym stylu.

Tego rodzaju płytki można obecnie zakupić w wielu ciekawych wariantach, między innymi mogą one imitować efektowny marmur, granit czy piaskowiec. Dostępne są także w różnorodnych kolorach do wyboru, więc można łatwo dopasować je do konkretnej przestrzeni, w której mają być umieszczone.

Płytki z geometrycznymi wzorami

Wśród często wybieranych płytek znajdują się również te wykończone geometrycznymi wzorami. Zaliczają się do nich również bardzo popularne płytki ceramiczne, które przyciągają uwagę swoimi kolorowymi motywami.

Płytki tego rodzaju można zakupić w wielu kształtach oraz kolorach, między innymi w barwie bieli z liniowymi wzorami lub z motywami botanicznymi. Świetnie prezentują się również te, które tworzą złożone kolekcje, w których różne płytki pasują do siebie.

Płytki o wyglądzie drewna

Zastosowanie naturalnego drewna w łazience lub w kuchni jest możliwe, jednak jest ono bardzo drogie i wymaga wytężonej pielęgnacji. Alternatywą jest zakupienie płytek ceramicznych przypominających swoim wyglądem deski drewniane.

Płytki o wyglądzie drewna są jednym z największych hitów ostatnich sezonów. Kapitalnie wyglądają w wielu wnętrzach i świetnie komponują się z różnymi materiałami. Można kupić je zarówno w jasnych, jak i w ciemnych barwach.

Płytki w nietypowych kształtach

Także doskonałym zakupem będą płytki wyróżniające się nietypowymi kształtami, na przykład w formie cegiełek, rybiej łuski, rombów, heksagonów czy koniczyny marokańskiej.

Takie płytki świetnie wyglądają zwłaszcza na ścianach, ale również mogą zdobić podłogi, dlatego mają wszechstronne zastosowanie.