farba

O czym pamiętać wybierając farby do ścian?

Dobrze pomalowane ściany to nie tylko ładny kolor, ale również umiejętnie dobrana farba. Nawet najlepsza barwa nie sprawdzi się bowiem dobrze, jeśli szybko wyblaknie, ściana będzie pełna smug, a wszystkie zabrudzenia będą mocno widoczne.

Wybór farby do ściany w dużej mierze zależy od tego, jakie pomieszczenie chcemy pomalować. Nieco inne rozwiązania sprawdzają się w salonie, sypialni czy pokoju młodzieżowym, a co innego będzie odpowiednie dla ścian w tych wnętrzach, w których wszystkie powierzchnie są mocno narażone na zabrudzenia. Chodzi przede wszystkim o kuchnię i łazienkę.

Kryjące, trwałe i odporne na zabrudzenia

Wśród najczęściej wybieranych farb dominują wersje akrylowe i lateksowe. Te pierwsze świetnie sprawdzają się w większości wnętrz i są dosyć uniwersalne. Dobrze kryją, nie pozostawiają smug, szybko schną i często nie wymagają podwójnego malowania. Ich jedynym mankamentem może być fakt, że nie są zbyt odporne na zabrudzenia. Z biegiem czasu nie blakną, ale wszelkie mocniejsze dotknięcie ściany może pozostawić trwały ślad. Dlatego też we wnętrzach, w których zabrudzenia pojawiają się szybko, czyli w kuchni i łazience, lepszą opcją są farby lateksowe. Równie dobrze kryją, ale też pozostawiają na ścianie powłokę odporną na uszkodzenia, zarysowania, działanie pary wodnej czy wody. Jeśli chodzi o marki farb, sprawdzonym rozwiązaniem do każdego wnętrza mogą być farby jedynka do ścian. Mają świetny skład, są trwałe, odporne, a przy tym dostępne w tak dużej gamie kolorystycznej, że bez problemu można znaleźć barwę idealną do danego wnętrza.

Dobre farby kupisz w sieci

Jeśli potrzebujesz kupić farbę do ścian, sprawdź, co ma do zaoferowania internetowy sklep budowlany. Sklepy online mają tę zaletę, że można w nich porównać różne rodzaje farb, przejrzeć ofertę od najlepszych producentów, a często też wybór kolorów jest większy niż w sklepach stacjonarnych. W remontowym rozgardiaszu, gdy czas zwykle mocno goni, opcja zakupów internetowych może być bardzo dobrym rozwiązaniem.