O erekcji

Myślisz, że jesteś boginią seksu i nic Cię już nie zaskoczy a o erekcji faceta wiesz wszystko? No to mamy dla Ciebie kilka ciekawostek – sprawdź, czy na pewno wiesz wszystko?

Wiedziałaś?

Istnieją 3 rodzaje erekcji. Odruchowa – czyli ta, która ma miejsce podczas kontaktu z partnerką, czy z.. własną ręką. Psychogenna – czyli ta, która jest wynikiem fantazji erotycznych, albo podczas oglądania filmów porno. Nocna – jak sama nazwa wskazuje, pojawia się nocą – potrafi pojawić się kilkukrotnie, mężczyzna nie potrafi nad nią zapanować. Może pojawiać się w bardzo dziwnych momentach – podobnie jak psychogenna.


Zobacz również: sexhumor


Brak odpowiedniej ilości  i jakości snu sprawia, że erekcja osłabia się i traci swoją… twardość.

Rozmiar ma znaczenie – mówimy tu oczywiście o rozmiarze ubrań. Dlaczego? Mężczyźni, którzy mają problem z nadwagą, mogą mieć też problem z erekcją.

Czasami zdarza się, że facet nie osiągnie erekcji jeśli w pokoju obok są goście, albo rodzice, albo współlokatorzy… no cóż… Zdarza się.

Jeśli facet od kilku dni nie uprawia seksu ani się nie masturbuje to od razu to zauważysz – poczujesz, że jest dużo bardziej ukrwiony – przez co większy. Ekstra, nie? 😉

Istnieją faceci, którym faktycznie prezerwatywa przeszkadza – do tego stopnia, że zaburza ich erekcję. To jednak nie znaczy, że masz się z takim godzić na seks bez zabezpieczenia – po prostu będzie on potrzebował dużo dłuższej stymulacji.

Warto tu również dodać coś co właściwie każda kobieta i każdy mężczyzna wie, a na pewno wiedzieć powinien. Picie, palenie a także narkotyki znacznie osłabiają erekcję. Również stres i nieodpowiednia dieta mogą sprawić, że pojawią się jakieś problemy. Nie warto panikować, jeśli problem pojawia się czasami – to zupełnie normalne. Należało by jednak udać się do specjalisty jeśli problem ze wzwodem zaczyna pojawiać się coraz częściej…