opakowania

Opakowania foliowe gotowe i na zamówienie – co oferują producenci?

Twoja firma potrzebuje opakowań foliowych na produkty? W sprzedaży dostępna jest szeroka gama opakowań wykonanych z folii o wszechstronnym zastosowaniu. Gdzie je zamawiać?

Zalety opakowań z folii

Folie powstające z tworzyw sztucznych są materiałami o wszechstronnym zastosowaniu, które od wielu lat używane są w branży opakowaniowej.

Szeroka gama różnorodnych folii oraz różne możliwości produkcji opakowań o wielu formatach, wielkościach oraz z nadrukami i innymi detalami sprawiła, że są to obecnie jedne z najczęściej wybieranych opakowań. Sprawdzają się one między innymi w branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, odzieżowej.

Opakowania z folii pozwalają na skuteczne zabezpieczenie znajdujących się w nich produktów przed czynnikami zewnętrznymi, między innymi przed wilgocią, zanieczyszczeniem czy szkodnikami.

Również większość opakowań foliowych nadaje się do recyklingu, a także mogą być one produkowane z materiałów z odzysku, co zmniejsza ich negatywny wpływ na środowisko.

Opakowania foliowe – gotowe i na zamówienie

Producenci oferujący opakowania foliowe – https://kompol.pl/ mogą zapewnić swoim klientom dostęp do wielu różnych typów opakowań o szerokim zastosowaniu. Można podzielić je na dwie główne kategorie, czyli na opakowania gotowe i te na zamówienie.

Gotowe opakowania foliowe są od razu przygotowane go zakupu i występują w różnych rozmiarach i wariantach. Są dostępne do ręki oraz mają atrakcyjne ceny, dlatego obecnie na ich zakup decyduje się wiele firm.

Drugą kategorią są opakowania foliowe wykonane na zamówienie, które pozwalają na otrzymanie opakowań o konkretnych wymiarach, wykonanych z danej folii czy też uzupełnionych o dodatkowe nadruki według projektu dostarczonego przez klienta. Dzięki nim produkty mogą wyróżniać się na tle konkurencji i uzyskać lepszą ochronę.

Rodzaje opakowań foliowych

Różnorodne opakowania reklamowe oferowane przez producentów można podzielić między innymi na poniższe rodzaje:

  • torebki foliowe
  • rękawy foliowe
  • półrękawy foliowe
  • woreczki foliowe
  • reklamówki foliowe

Opakowania foliowe oferowane przez producentów mogą mieć różne wymiary i formaty. Także produkowane są z różnych folii, które wpływają na ich właściwości, między innymi odporność na rozciąganie, niskie i wysokie temperatury.

Ponadto opakowania foliowe mogą być również uzupełnione o różne rodzaje zamknięć, na przykład wykonane z folii, zamknięcia strunowe. Dostępne są też opakowania uzupełnione o wieszaki używane w branży odzieżowej.

Gdzie zamawiać opakowania foliowe?

Zamówienia na gotowe opakowania foliowe oraz na te wykonane na indywidualne zlecenie można obecnie składać również w internecie. Są one też dostępne w wybranych hurtowniach.